• DOLAR 6.863
  • EURO 7.774
  • ALTIN 396.959
  • ...
Şanlıurfa’da etkili olan dolu yağışından dolayı fıstık bahçeleri zarar gördü
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Büyük zarara yol açan dolu yağışından dolayı başta fıstık ağaçları olmak üzere zeytin, badem, ceviz ağaçları ve tarım arazileri büyük zarar gördü. Yağıştan dolayı araziler tamamen beyaza büründü.

Dolu yağışının en çok etkili olduğu Bozova’ya bağlı Kesmetaş kırsal mahallesinde, ağaç yaprakları kırılmasıyla ürünler yere döküldü.

Konu ile ilgili İLKHA’ya konuşan Ekonomist Çifti Âdem Atmani, dolu yağışından dolayı tüm ağaçların zarar gördüğünü belirterek, “Bugün öğlen saatlerinde başlayan ve yarım saat devam eden dolu yağışından dolayı fıstık, ceviz ve zeytin ağaçlarımız büyük zarar gördü. Fıstık ağaçlarının üzerinde fıstık kalmadı. Gerçekten zararımız çok büyük. Devletimizin bu zararımızı afet kapsamına alarak zararımızı karşılamasını bekliyoruz.” diye konuştu.

Dolu yağışının ardından Bozova Ziraat Odası Başkanı Fuat Almaz, dolu yağışının zarar verdiği kırsal mahalleleri gezerek çiftçilere geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Karaköprü ve Bozova ilçemizdeki fıstık, badem ve zeytin üreticilerimiz başta olmak üzere tüm çiftçilerimize dolu yağışı nedeniyle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah çiftçilerimizi afat ve belalardan muhafaza etmesini dilerim.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir