• DOLAR 6.818
  • EURO 7.559
  • ALTIN 375.466
  • ...
"Geber" dedi görevden alındı

İstanbul Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay'ın, çocukları için dilenmek zorunda olan bir vatandaşa ''Geber'' dediğine yönelik haberler basına yansımıştı.

Konuyla ilgili bakanlık tarafından yapılan açıklamada Noğay'ın, görevden alındığı ve soruşturma başlatıldığı belirtildi. 

İşte o açıklama

OLAY NASIL GELİŞTİ

Koronavirüs salgınından etkileşimi en aza indirmek için başlatılan 'Evde Kal' uyarıları, bazı insanları fazlasıyla etkiledi.

İstanbul'da bir kadın, çocuklarına kahvaltı hazırlayabilmek için pastane ve çöpleri gezerek yiyecek bulmaya çalıştı. Sokakta neredeyse kimsenin olmayışı ve gündelik hayatın sakinliği nedeniyle ekmek bulamayan talihsiz kadın, dilenmek zorunda kaldı.

"ZORUMA GİTTİ"
"Şu anda çok mağdur durumdayım. Bu sabah çocuklarıma kahvaltı ettiremedim ve bu benim zoruma gitti." diyen kadın, bu duruma bir el atılmasını istedi.

Çocukları için sokağa çıktığını dile getiren kadın, "Şimdi çocuklarım aç kalmasın diye, dilenmekten geliyorum. Pastaneleri, çöpleri gezerek çocuklarıma ekmek getirdim. Kal diyorsunuz ama mecburuz gitmeye. Çoluk çocuğumuz var, açız yani. Biz açlıktan ölelim ama çocuğumuza bir şey olmasın. Bana 'çıkma çıkma' diyorlar ama mecbur çıkacağım. Bir gelir olmayınca ne olacak?" şeklinde konuştu.

KADINA "GEBER" DEDİ
Talihsiz kadının acı isyanını, İstanbul Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay, ''geber'' diyerek sosyal medya hesabından paylaştı.

Bu yorum büyük tepki topladı ve Noğay görevden alınarak, hakkında soruşturma açıldı.

Olay sonrası Bakınlık basın açıklamasıyla kamuoyunu bilgilendirdi

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir