• DOLAR 8.151
  • EURO 9.712
  • ALTIN 453.72
  • ...
Avrupa Yetim Eli Uganda'da 23 engelliye tekerlekli sandalye dağıttı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Afrika ülkeleri başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde yetim, öksüz ve muhtaçlara yardım eden uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, yaptığı gıda ve giyim yardımları, cami inşaatı ve su kuyusu projelerinin yanı sıra engellilere yönelik de çalışmalar yürütüyor.

Afrika'nın "Yetimler ülkesi" olarak adlandırılan Uganda'da yardım çalışmalarını sürdüren Avrupa Yetim Eli, oldukça kötü koşullara sahip Kaliro bölgesindeki Budama Köyü'nde 23 engelliye tekerlekli sandalye dağıttı.

Avrupa Yetim Eli heyetini bölgeye has karşılama töreni ile karşılayan köylüler, yardımlardan dolayı heyete teşekkür etti.

Avrupa Yetim Eli Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, yardım çalışmalarının yanı sıra farklı projelerle Afrikalıların gönlüne dokunduklarını söyledi.

Avrupa Yetim Eli olarak Uganda'daki yardım çalışmaları kapsamında zor şartlarda ve imkânsızlıklar içinde hayatlarını idame ettirmeye çalışan engellilere yönelik "Tekerlekli Sandalye" projesini hayata geçirdiklerini kaydeden Ateş, bu projeye destek veren hayırseverlere teşekkür etti.

Hayırseverler ile mağdurlar arasında hayır köprüsü vazifesi gördüklerini belirten Ateş, "Buradaki insanların mutluluğunu belki biz duygularımızla tam olarak ifade edemiyoruz. Fakat biz inanıyoruz ki buradan yansıyanlar hayırseverlerimizi memnun ediyor ve onlar da bu sevince ortak oluyorlar. Uganda'daki yardım çalışmalarımız devam edecek." dedi.

Tekerlekli sandalyeye kavuşan Afrikalı engelliler ise Yetim Eli yetkilileri başta olmak üzere yardımda bulunan hayırseverlere şükranlarını sundu. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir