• DOLAR 8.658
  • EURO 10.348
  • ALTIN 494.63
  • ...
Malatya'da yola düşen kayalar korkuttu

Malatya merkez ilçesine bağlı Karagöz mahalle yoluna, büyük kaya parçaları düştü.

Düşen kaya parçaları yolu kapatırken, o anda herhangi bir aracın geçmemesi büyük bir facianın önüne geçti. Kaya parçaları Belediye ekipleri tarafından kaldırılarak yol tekrar trafiğe açıldı.

Kardan kapanan yollar ulaşıma açıldı

Öte yandan Malatya Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor. Kardan dolayı kapalı bulunan 56 mahalle yolu ulaşıma açıldı.

Kentin yüksek mahalleleri olan, Konak, Abdulgaffar, Cemal Gürsel, Karagöz, Yavuz Selim, Beydağı, Yamaç, Kernek, Çöşnük, Çamurlu ve Yıldıztepe mahallelerinde buzlanmaya karşı ekstra önlemler alan ekipler, kent içinde buzlanmaya karşı kritik noktalarda tuzlama çalışmaları yaptı. Ekipler, ana caddelerde ve bazı binalarda oluşan buz kütlelerini de kazaya sebebiyet vermemesi için temizledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da çalışmaları inceledi.

İlçelerde ve yüksek kesimlerde kapalı tüm mahalle yolları açıldıktan sonra şimdi de yol genişletme çalışması yapılıyor. Çığ tehlikesinin bulunduğu yollarda kar temizleme çalışmalarını titizlikle yapan ekipler, yüksek kesimlerde yağan kardan sonra yaşanan toprak kaymalarına da müdahale ediyor. Ekipler, Karagöz Mahalle yoluna düşen kayaları da temizleyerek kapanan yolu açtı. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir