• DOLAR 6.968
  • EURO 8.206
  • ALTIN 442.085
  • ...
Elâzığ Umut Kervanı deprem bölgesinde yardım faaliyetlerine devam ediyor

Elâzığ Umut Kervanı Derneği depremin ardından üşüyen gönülleri ısıtma adına çalışmalarına gece gündüz demeden devam ediyor.

Elazğı Umut Kervanı, deprem sonrası evlerine giremeyen ve sokakta çadırlarda, camide ve taziye evi içerisinde kalan vatandaşların soğuk havadan korunmaları için gün içinde belirli saatlerde çorba dağıtımı yaparken, kaldıkları mekânlarda bir nebze de olsa rahat uyumaları için battaniye, mont ve temel ihtiyaçlar için kumanya dağıtımı gerçekleştiriyor.

Depremin yaşandığı ilk andan itibaren tespit çalışmalarını sürdüren Elâzığ Umut Kervanı Derneği, özellikle Mustafapaşa ve Sürsürü mahallelerinde evleri yıkılan ve hasar gören vatandaşlara yönelik yardım çalışmalarını sürdürüyor.

Elâzığ Umut Kervanı Derneği organizesinde merkezi Avrupa’da bulunan İHO-EBRAR ve Avrupa Yetimeli yardım kuruluşlarının Elazığ’da yaşanan deprem sonrası evlerine giremeyen ve dışarıda sabahlamak zorunda kalan vatandaşlara hayırseverlerin yapmış oldukları yardımları gece gündüz kesintisiz bir şekilde ulaştırmaya devam ediyor.

Bu gibi hayırlı çalışmaların devamı için Elâzığ Umut Kervanı hayırseverler ve Avrupa merkezli yardım kuruluşları ile depremzedeler arasında köprü görevi görmeye devam ediyor. Depremzedeler için yapılan yardımların artması yaşanan her sıkıntının azalmasına ve manevi destek olma adına atılacak çok hayırlı bir çalışma olacaktır. (Mustafa Daştan-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir