• DOLAR 7.631
  • EURO 8.984
  • ALTIN 469.46
  • ...
Siirt'te lise öğrencileri yardım kampanyasıyla muhtaç ailelere yardım etti

Amaçlarının ihtiyaç sahibi ailelere kış mevsiminde bir nebze de olsa yardımcı olmak gerektiğini söyleyen Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sevda Onay, başlattıkları kampanya hakkında şu bilgileri verdi:

"İnsan, insanın umudu olmalıdır. Biz Zübeyde Hanım Lisesi olarak gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleri yanı sıra, ihtiyaç sahibi olan bütün ailelere ulaşmaya çalışıyoruz. Kentteki yoksul ve ihtiyaç sahibi ailelerin yalnız olmadığını göstermek ve onların ihtiyaçlarını gidermek amacıyla bu kampanyayı başlattık. Öğrencilerimiz ve okul idaremizin desteklediği kampanyayla çeşitli ev eşyası, giyim malzemeleri ve erzak malzemesi toplandı." dedi.

Çocuk Gelişimi ve Kimya Teknolojileri alanında yürüttükleri birçok projenin olduğuna dikkat çeken Onay, bu şekilde ihtiyaç sahiplerine yönelik başlattıkları sosyal sorumluluk proje çalışmalarının da devam edeceğini sözlerine ekledi.

"Herkesin yardım çalışmalarına destek vermesini istiyoruz"

Yardım çalışmalarına destek veren Okul Aile Birliği Başkanı Misbah Yılmaz, öğrencilerin, ihtiyaç sahibi ailelerin zor şartlarda verdikleri yaşam mücadelesine üzüldüklerini, muhtaç aileler için ellerinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştıklarını ifade ederek, "İhtiyaç sahibi ailenin evini gezerek yaşamlarını gördük. Fakat bu yardımlar yetmiyor. Herkesin yardım çalışmalarına destek vermesini istiyoruz." şeklinde konuştu.

"Yardım edenlerden Allah razı olsun"

Yapılan yardımın anlamlı olduğunu ve bundan dolayı özellikle Okul Müdürü Sevda Onay, öğretmen ve öğrencilere teşekkür eden anne A.P, "Bu soğuk kış gününde bizleri yalnız bırakmadıkları için Allah onlardan razı olsun." dedi.

İhtiyaç sahibi aile için başlatılan kampanyayla, ev eşyası, erzak ve giyim malzemeleri toplanırken, soba dumanından siyah olmuş duvarlar da öğrenciler tarafından boyandı. (Murat Orhan-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir