• DOLAR 7.418
  • EURO 9.036
  • ALTIN 441.833
  • ...
Siyonist terör çetesi bir haftada 2 kez bu alçaklığı yaptı

Gazze'deki Tarım Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre işgal güçleri, yine yağmur sularını biriktiren kanalların ve setlerin önlerini açıp suları Gazze'nin 1948'de işgal edilmiş bölgeyle sınır olan doğudaki arazilerine doğru göndererek birçok yerin sular altında kalmasına ve çamura bulanmasına neden oldular.

Tarım Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada işgal güçlerinin bir haftada ikinci kez bu işlemi yaptığı ve yağmur sularını tutan setlerin önlerini kasıtlı olarak açıp Filistinlilerin arazilerine doğru suları gönderdiği dile getirildi. Bu işlem de özellikle Gazze'nin doğusundaki Şucaiyye Mahallesi'nin doğusunda yer alan tarım arazilerinin ciddi şekilde zarar görmesine neden oldu.

Yapılan açıklamada yağmur sularını toplayan kanalların ve setlerin açılmasının değişik tarım ürünlerinin üretildiği bin dönüm kadar bir tarım arazisinin sular altında kalmasına neden olduğu ifade edildi.

Açıklamada işgal yönetiminin zaman zaman gerçekleştirdiği bu uygulamanın Filistinli çiftçilerin ciddi şekilde zarar görmelerine neden olduğu dile getirildi.

Tarım Bakanlığı'nın verdiği bilgilere göre işgal yönetimi bu uygulamaya her yıl başvuruyor ve önceden hiçbir uyarı yapmaksızın yağmur sularını toplayan kanalların ve setlerin önlerini açarak Filistinlilerin arazilerine doğru gönderiyor.

Kaynak, Filistin Enformasyon Merkezi 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir