• DOLAR 8.07
  • EURO 9.679
  • ALTIN 461.355
  • ...
​Çocukları kaçırılan bir aile daha evlat nöbetinde

Çocuklarının HDP aracılığıyla dağa kaçırıldığını belirten ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlattığı evlat nöbetine Gökkuş ailesi de katıldı. Evlat nöbetine katılan aile sayısı 60’a yükseldi.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan ailelerin 3 Eylül’de partinin il binası önünde başlattığı evlat nöbeti sürüyor.

Bitlis'in Güroymak ilçesinden 5 yıl önce dağa kaçırılan oğlu Okan için Diyarbakır'a gelerek evlat nöbetine dahil olan anne Vecihe -Ekrem Gökkuş, çocuğunun, 12 yaşında, simit satarken dağa kaçırıldığını söyledi.

"PKK’liler bize, ‘Çocuğun buradadır fakat sana vermeyeceğiz.’ dediler"              

Tüm girişimlerine rağmen oğlunu PKK'nin elinden alamadıklarını ifade eden Gökkuş, evladını almadan gitmeyeceklerini belirtti.

Gökkuş, "Bitlis’in Güroymak (Norşin) ilçesinden geliyorum. 5 yıldır çocuğumdan haber alamıyor ve sağlık durumunun nasıl olduğunu bilmiyorum. Çocuğum 12 yaşında simit satarken dağa götürdüler. Bitlis merkeze bağlı Yukarı Ölek köyünde kurdukları kampa götürdükleri bilgisini aldık. Onlara ‘çocuğum 12 yaşında ve o daha küçüktür bana verin’ dedim. PKK’liler bize, ‘Çocuğun buradadır fakat sana vermeyeceğiz.’ dediler. Orada uzun süre kaldık ve kendilerine çok yalvardık yine vermediler." dedi.

"Oğlum Ramazan ayında hatim çıkarıyordu"

Annelerin eylemini televizyonda gördüğünü ve evlatlarını almadan gitmeyeceğini belirten anne Gökkuş,  "Annelerin buradaki eylemini televizyonda gördüm ve geldim. Allah’tan reva mıdır ki 12 yaşındaki çocuğu götürüp sığınak ve mağaralara koyuyorlar. Ramazan ayında hatim çıkarıyordu. Oğlum Kur’an’ın yarısındaydı, bırakmadılar hatmini tamamlasın. Ramazan ayında bırakmadılar ekmeğimizi rahat yiyelim. Çocuğumu almayana kadar buradan ayrılmayacağım." dedi.

Gökkuş, "Eşim ile birlikte eylemi sürdüreceğiz. Bende hastalık var fazla dayanamıyorum. Gücüm yettiği kadar kalacağım. Belki ben giderim eşim kalır burada. Ya Rabbim, beni ve evladımı birbirine kavuştur. Kim anne ve evladı birbirinden ayırıyorsa Allah o zalimlerin burnundan getirsin." ifadelerini kullandı.

Gökkuş, oğluna seslenerek teslim olması çağrısında bulundu.  (Gıyasettin Tetik-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir