• DOLAR 7.3
  • EURO 8.574
  • ALTIN 450.623
  • ...
Engelli park yerlerini kullanan sürücülere para cezası

Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada engelli park yerlerine park eden sürücülere yönelik denetim gerçekleştirildiği, denetimde 880 aracın denetlendiği ve araçlarını engelli park yerlerine park eden 77 sürücüye para cezası verildiği belirtildi.

Şehir merkezi ve şehirlerarası karayollarında rutin olarak yapılan trafik uygulamaları ve denetimleri kapsamında da binlerce araç denetlenirken, trafik kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle de yüzlerce sürücüye para cezası verildi.

Kentte yapılan trafik uygulamalarında ve denetimlerinde, trafik kurallarını ihlal eden sürücülere cezai işlem uygulandığı, 184 aracın da trafikten men edildiği bildirildi.

5 bin 768 aracın denetlendiği trafik uygulamalarında, 281 sürücüye ve araç plakasına hız ihlalinden, 17 sürücüye dış ışık donanımı bozuk veya aykırı araç kullanmaktan, 27 sürücüye yayalara geçiş hakkını vermemekten, 11 sürücüye alkollü olarak araç kullanmaktan, 5 sürücüye sürekli korna çalarak gürültü kirliliği yapmaktan, bir sürücüye korsan taşımacılık yapmaktan, bir sürücüye uyuşturucu ve uyarıcı madde alarak araç kullanmaktan, 8 sürücüye hatalı şerit değiştirmekten, bir sürücüye abartı egzoz takmaktan, bir sürücüye sahte plaka takmaktan, 2 sürücüye izin belgesinin süresi bittiği halde yolcu taşımacılığı yapmaktan, 2 sürücüye tescil belgesinde gösterilen maksadın dışında araç kullanmaktan, bir  sürücüye izin belgesinde belirtilen faaliyet konusu dışında belediye sınırları dahilinde yolcu taşımacılığı yapmaktan, 4 yolcuya ilgili belediyeden çalışma izni almadan güzergah dışında faaliyet gösteren araçlardan taşımacılık hizmeti almaktan, bin 107 sürücüye diğer trafik kurallarını ihlal etmekten olmak üzere toplamda bin 483 sürücü, yaya ve araç plakasına cezai işlem uygulandı.

184 aracın trafikten men edildiği uygulamalarda, 12 sürücünün de belgesine el konuldu.

Öte yandan, Nizip ilçesinde öğrenci servislerine yönelik yapılan uygulamalarda, 76 servis aracı kontrol edilirken, trafik kurallarının ihlal ettikleri gerekçesiyle 7 sürücüye para cezası verildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir