• DOLAR 7.558
  • EURO 8.983
  • ALTIN 474.05
  • ...
'Polis hırsızı yakalayacağına çalınan eşyanın faturasını istedi'
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Olay Batman merkez Petrol Mahallesi'nde yaşandı. Mahalle bakkalına giren 2 dolandırıcı, 4 paket çay alıp yerine 3 paket sahte çay bırakarak bakkalı dolandırdı. Dolandırıcılık anı ise anbean kameralara yansıdı.

Görüntülerde; bakkala 2 kişinin girdiği, 4 paket çay alıp parasını ödedikten sonra çıktıkları ve aradan geçen kısa bir süre sonra aynı kişilerin dönerek çayı iade edip parayı aldıkları görünüyor.

Dolandırıcılar parayı alıp gözden kaybolduktan sonra Bakkal Mehmet Beder, geri bırakılan çayın içinde 3 sahte çay paketi olduğunu ve dolandırıldığını anladığında, dolandırıcılar gözden kaybolmuştu bile.

Daha önce de birçok defa hırsızlık vakasının mağduru olduğunu anlatan Beder yaşadığı olayı şöyle anlattı:

 

Akşam ben dükkânımdayken, 3 kişi gelip benden çay istedi. Onlara 2 kilo (4 paket) çay verdim. Dışarı çıktılar ve arabalarının içinde daha önceden aynı ambalajla hazırladıkları çay paketlerini poşete bırakarak bana geri getirdiler. Çayı iade edip parayı geri aldılar. Sahte çayı bıraktıkları için 100 TL'lik çayı alıp götürdüler. Bu şahısların başkalarını da kandırmamaları için yakalanmalarını istiyorum.

Hırsızlara yönelik caydırıcı cezalar olmadığı için bu tür vakaların çok yaşandığını aktaran Beder, "Hırsızlık cezası caydırıcı olmadığı için hırsızlık olayları artıyor. Olayın yaşanmasının ardından polise telefon açtım. Bana 'karakola git' dediler. Karakola gidip hırsızlık olduğunu anlattım. 'Çalınan ürünlerin faturasını getir. Dükkânının ruhsatı var mı?' şeklinde sorular sordular. Hırsızları yakalamak için bir şey yapmıyorlar beni suçlamaya çalıştılar. Bu yüzden ben de 'Bırakın hiç gerek yok! Kusura bakmayın sizi rahatsız ettim' deyip ifade vermeden karakoldan geri döndüm. Başka kişileri de dolandırmadan bu şahısların yakalanmasını istiyorum. Benden aldıkları o 100 lira parayla fakir de, zengin de olmam ama başkalarını da mağdur etmelerini istemiyorum." şeklinde konuştu. (Mehmet Sait Çelik-İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir