• DOLAR 8.112
  • EURO 9.799
  • ALTIN 461.301
  • ...
Türkiye'nin Suriye'de YPG/PKK'ye yönelik başlattığı harekat bitti!

Yapılan bilgilendirme toplantısında Suriye'de YPG/PKK ve diğer örgütlere yönelik 'Barış Pınarı Harekatı'yla başlatılan operasyanonun bittiğini, mayın ve EYP temizliğinin devam ettiğini açıklayan kolluk kaynakları; "Harekat bitti ama sızma, taciz ve saldırılar var. Meşru müdafa kapsamında bunlara karşılık veriliyor." açıklamasında bulundu.

Ayrıca mevcut 'Barış Pınarı Harekatı' bölgesinin dışında yeni bir bölgenin ele geçirilmesi, orada hakimiyetin, kontrolün sağlanmasının söz konusu olmadığı belirtildi.

2 binden fazla mayın ve patlayıcı imha edildi
MSB, "Harekat bölgesinde şu ana kadar 2 binden fazla mayın ve el yapımı patlayıcı etkisiz hale getirildi." açıklamasında bulundu.

'Pençe Harekatı'nda toplam 163 militan öldürüldü
Pençe Harekatlarıyla ilgili bilgiler veren kolluk kaynakları; "Pençe operasyonlarında bugüne kadar 163 terörist etkisiz hale getirildi. Irak'ın kuzeyi Hakurk bölgesinde düzenlenen Pençe 1-2 operasyonlarında bugüne kadar 90 terörist etkisiz hale getirilirken 320 mağarayla 266 adet mayın ve el yapımı patlayıcı (EYP) tespit etkisiz hale getirildi. Sinath - Haftanin bölgesinde başlatılan Pençe - 3 operasyonunda bugüne kadar 73 terörist etkisiz hale getirilirken, 53 mağara ile 78 adet mayın ve el yapımı patlayıcı (EYP) imha edildi." dedi.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir