• DOLAR 6.861
  • EURO 7.752
  • ALTIN 392.135
  • ...
Rektör Rusça Olimpiyatlarında ödül alan öğrencileri kabul etti

Marmaris'te geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen 5. Rusça Olimpiyatları, Rusya Federasyonu öncülüğü ile Rus Dünyası Fonu, Rusya Federasyonu Büyükelçiliği, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı Federal Ajansı 'Rossotrudnicestvo', RANEPA Üniversitesi, Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi, 'RUDN' Moskova Devlet Üniversitesi, Slav Dilleri Eğitmenleri ve Tercümanlar Derneği, Rus Kültür ve Enformasyon Merkezi, Türkiye'deki Rus Kültür Dernekleri, Marmaris Belediyesi ile Rus Dili ve Edebiyatı bulunan tüm üniversitelerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Türkiye'nin çeşitli illerinden 100 finalistin katıldığı olimpiyatlarda A2 düzeyinde Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi adına yarışan Fen-Edebiyat Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencileri Ceren Dağtekin Türkiye genelinde birinci, Elif Özdemir ikinci, Süleyman Irmakkesen ise A1 düzeyinde ikinci olarak üniversiteyi en iyi şekilde temsil etti.

Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıdvan Durak ile Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyeleri ve başarılı öğrencileri makamında ağırlayan Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, öğrencileri elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik etti, eğitim-öğretim hayatları boyunca başarı dileklerini iletti. (Ömer Adıgüzel-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir