• DOLAR 6.866
  • EURO 7.785
  • ALTIN 398.18
  • ...
15 Temmuz şehitleri Gaziantep'te anıldı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Emperyalist ve işgalci ABD'nin desteğiyle gerçekleşen FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin üçüncü yıldönümü münasebetiyle yaz Kur'an kurslarına katılan öğrenciler tarafından "15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı" gerçekleştirildi.

Şehitkamil Seyrantepe Aile Merkezi'nde yaz tatilini değerlendirmek için Kur'an-ı Kerim öğrenen ilkokul ve ortaokul öğrencileri, anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi. Öğrenciler, gerçekleştirdikleri programla 15 Temmuz şehitlerini andı.

Seyrantepe Aile Merkezi'nin konferans salonunda gerçekleştirilen program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Etkinlikte, 15 Temmuz konulu şiirler okundu. Söylenen ilahilerin ardından program şehitler için yapılan dua ile sona erdi.

Etkinliğe katılan veliler, programda duygu dolu anlar yaşadıklarını ve etkinliği çok beğendiklerini ifade ettiler.

Etkinlik sonrası açıklamalarda bulunan Kur'an Kursu Öğretmeni Özlem Pekmezci, "Bugün kursumuzda '15 Temmuz Şehitleri Anma Programı' düzenledik. Çocuklarımıza vatan ve millet sevgisini aşılamak adına bu tür etkinlikler düzenliyoruz. Bugün düzenlediğimiz etkinliğimize ailelerimiz de yoğun bir şekilde ilgi gösterdi.  Bugün 15 Temmuz şehitlerimizi andık, onlar için Kur'an-ı Kerim okuduk, hatim indirdik, şiirler, ilahiler okundu. Çok güzel bir etkinlik geçirdik. Ben tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha anıyorum." ifadelerini kullandı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir