• DOLAR 5.77
  • EURO 6.369
  • ALTIN 270.14
  • ...
Bitlis Belediyesi 5 dilde tabela astı

Daha önce belediyenin kapısında bulunan Kürtçe tabelanın indirilmesiyle gündeme gelen Bitlis Belediyesi, şehrin giriş ve çıkışına Türkçe, Kürtçe, Zazaca, Arapça ve İngilizce olmak üzere 5 dilde tabela astı.

Bitlis Belediyesi tarafından, "Bediüzzaman Said-i Nursi'nin şehri Bitlis'e hoş geldiniz, Hûn Bi Xêr Hatin, Şîma Xêr Amê, أهلا وسهلا بكم Welcome" yazılı tabelanın asılması olumlu karşılandı.

Asılan tabelalara ilişkin açıklamada bulunan Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, dillere karşı olmadıklarını ve halka hizmet için çalıştıklarını söyledi.

Daha önce Kürtçe tabelanın indirilmesine ilişkin kamuoyunda belediyenin hedef alındığını hatırlatan Tanğlay, hiçbir şekilde art niyetle bunu yapmadıklarını, bazı çevrelerin olayı siyasi olarak manipüle etmeye çalıştıklarını söyledi.

Şehrin giriş ve çıkışlarına 5 dilde tabela astıklarının altını çizen Tanğlay, belediye bünyesinde başlattıkları ücretsiz 15 kurs projesinin içerisinde Kürtçe dil kurslarının da olduğunu vurguladı. (Şükrü Tontaş-İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir