• DOLAR 6.861
  • EURO 7.752
  • ALTIN 392.135
  • ...
İstanbul'da "joker" operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Kartal'da para karşılığı başkasının yerine Motorlu Taşıtlar Sınavı'na girdikleri tespit edilen 5 kişi ve bu kişileri yerlerine sınava gönderen 4 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.

İstanbul Emniyetinden yapılan yazılı açıklamada, 18 Haziran'da Kartal'ın Esentepe Mahallesi'nde bulunan bir lisede gerçekleştirilecek olan Motorlu Taşıtlar Sınavına, başka kişilere ait kimlik belgeleriyle sınava girecek şahısların olduğu yönünde bilgi edinildiği belirtildi.

Açıklamada, "İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda; bahse konu liseye geçildiğinde 'Joker' olarak tabir edilen şahısların aldıkları ücret karşılığında başkasına ait kimlikler ile sınava girdikleri tespit edilmiş, Murat G. (40), Rıdvan G. (29), Musa K. (36), Murat G. (27) ve İremnur G. (21) isimli şahıslar suçüstü yakalanmış, sınava giriş belgelerinde isimleri geçen Adil D (50), Ayhan K. (46), Şaban D. (51) ve Handan Ç. (30) isimli şahıslar ise yapılan çalışmaların devamında yakalanarak gözaltına alınmıştır." denildi.

Açıklamanın devamında, "Konu ile ilgili yakalanan 'Resmi Belgede Sahtecilik' suçundan 19 Haziran 2019 günü adli makamlara sevk edilen şüphelilerden Musa K, Murat G. (27), İremnur G, Adil D, Ayhan K. ve Handan Ç. isimli şahıslar hakkında adli kontrol hükümleri uygulanmış, Murat G. (40), Rıdvan G. ve Şaban D. isimli şahıslar tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir