• DOLAR 5.746
  • EURO 6.327
  • ALTIN 270.23
  • ...
YKS adayına sınav öncesi "yer" şoku

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) düzenleyeceği, Yükseköğretim Kurumları Sınavı için giriş belgesini alan Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde ikamet eden Cengiz Velioğlu, hayatının şokunu yaşadı. Sınav merkezinin Muş olduğunu gören Velioğlu, ÖSYM’ye tepki gösterdi.

Tercih yapmadığı bir ilin sınav yeri olarak belirlenmesine anlam veremeyen Velioğlu, ÖSYM tarafından mağdur edildiğini belirtti.

Tercih yaparken ilk tercihinin Bitlis’in Tatvan ilçesi, ikinci tercihinin ise Bitlis merkez olduğunu dile getiren Velioğlu, Muş ilinin tercihleri arasında olmadığını söyledi.

Muş ile Adilcevaz arasında yaklaşık 200 kilometre mesafe olduğunu hatırlatan Velioğlu, ilçede birçok öğrencinin kendisi gibi mağdur duruma düştüğünü ifade etti.

Adilcevaz’dan Muş iline doğrudan araç olmadığını, sınava girebilmek için bir gün öncesinden araç kiralayarak gitmek zorunda kalacağını, aksi takdirde sınava giremeyeceğini ifade eden Velioğlu, bir yıl boyunca verdiği emeğin heba olma riskiyle karşı karşıya olduğunu ifade etti.

Sınav giriş kağıdını bugün çıkarabildiğini bu yüzden ÖSYM'yi arayarak durumu anlatmaya fırsat bulamadığını aktaran Velioğlu, konunun takipçisi olacağını ifade etti. (Şükrü Tontaş-İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir