• DOLAR 6.729
  • EURO 7.529
  • ALTIN 376.386
  • ...
SpaceX, Kanada'ya ait 3 uyduyu Falcon 9 ile uzaya fırlattı

Geçtiğimiz günlerde uzaya fırlattığı internet uydularıyla Starlink projesini başlatan ve adından sıkça söz ettiren SpaceX, bu sefer de Kanada'nın Radarsat programına ait olan 3 uyduyu, Kaliforniya'daki Vandenberg Hava Kuvvetleri Üssü'nden başarılı bir şekilde yörüngeye gönderildi.

Radarsat uyduları, olumsuz hava koşullarında bile Dünya yüzeyinden sinyalleri görüntüler oluşturmak için alabilecek. Görüntüler, deniz buzunun izlenmesi, afet yönetimi, tarım ve ormancılık yönetimi gibi amaçlar için kullanılacak.

DÜNYA'YA GERİ İNECEK
Hepimizin bildiği gibi Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX'in Falcon 9 roketi, yeniden kullanılabilen bir teknoloji. Daha önce de fırlatıldıktan sonra başarılı bir şekilde Dünya'ya geri inen Falcon 9, Radarsat uydularını fırlattıktan sonra da yine yeryüzüne iniş gerçekleştirecek.

SpaceX'ten yapılan açıklamaya göre Falcon 9 roketi, Los Angeles'ın kuzeybatısındaki SpaceX üssüne inmeyi planlıyor. Şirket, iniş sırasında bölgede yüksek bir patlama sesi duyuyabileceğini, ancak paniğe kapılacak herhangi bir durumun olmadığını belirtti.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir