• DOLAR 6.717
  • EURO 7.517
  • ALTIN 376.549
  • ...
Bingöl'de geleneksel bilim şenliği

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Geleneksel 3. Bingöl Bilim Şenliği" açılış programına katıldı.
Bingöl TBMM Vakfı Fen Lisesi Spor Salonunda düzenlenen "Geleneksel 3. Bingöl Bilim Şenliği" İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin'in açış ve selamlama konuşması ile başladı.

Daha sonra Vali Kadir Ekinci, il protokolü ile birlikte projelerin sergilendiği stantları tek tek ziyaret ederek öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Son derece keyifli sohbetlerin yaşandığı stant ziyaretlerinde öğrenciler, hazırladıkları birbirinden değerli ve farklı bilimsel projelerle çevre duyarlılığı, atıkların değerlendirilmesi, enerji dönüşümü gibi konularda toplumda farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını ifade ettiler. 

Stant ziyaretleri sonrasında açıklamalarda bulunan Vali Kadir Ekinci, "Öğrencilerimizin hayal güçleri ile teknolojiyi buluşturdukları, günümüzün ve yarınların sorunlarına bilimsel bilgi ile çözümler üretmeye çalıştıkları 'Geleneksel 3. Bingöl Bilim Şenliği' münasebetiyle bir aradayız. Güncel ve sosyal hayatta karşılığı olan sahici konularda bilimsel çalışmalar yapılmış. Öğrencilerimizin yaşadıkları zamana ve çevreye karşı gösterdikleri duyarlılıkları ifade eden birbirinden değerli projeler bizleri gururlandırdı. İnşallah öğrencilerimiz önümüzdeki zamanlarda daha büyük projeler ile ilimize, ülkemize ve tüm insanlığa faydalı çalışmalar ile gururumuza gurur katacaklardır. Artık geleneksel hale gelen 'Bingöl 3. Bilim Şenliği' etkinliğinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi de bu güzel çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.
Programa, Vali Ekinci'nin yanı sıra Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, kurum müdürleri, okul müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı. (Nihat Kanat-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir