• DOLAR 6.865
  • EURO 7.791
  • ALTIN 401.164
  • ...
Peygamber Sevdalıları Van'da bayramlaştı

Düzenlediği etkinliklerle adından söz ettiren Peygamber Sevdalıları Vakfı, ülke genelinde olduğu gibi Van'da da Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenledi.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği Bayramlaşma programına; HÜDA PAR Van İl Başkanı Fevzi Doğan, vakıf yetkilileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile üye ve gönüllüleri katıldı.

Tekbirler eşliğinde büyük bir sevinçle bayramlaşan halk, manevi bir atmosfer oluşturdu.

Bayramlaşma programıyla ilgili vakıftan yapılan açıklamada, "Mümin şunu bilir ki hayatı ibadet içindir. Sevinci, üzüntüsü, oturması ve kalkması her hareketi rıza-i ilahi içindir. Kimisi Ramazan Bayramı'nı tatil veya günü boşa geçirerek olarak değerlendirir. Ama mümin bilir ki Ramazan Bayramı aynı şekilde bir ibadet, şükür ve kardeşlik günüdür.  İşte bu şuurla bizler buraya geldik. Bizler biliyoruz ki bizlerin sevinci de üzüntüsü de Allah rızası için olmalıdır. Bugün dünyanın dört bir yanında bayram yaşanıyor. Ama maalesef şahit oluyoruz ki bayramları bize zehir etmeye çalışanlar, yine boş durmuyorlar. Bizler her şeye rağmen Allah’ın bize ihya ettiği bu güzel günleri idrak etmenin peşindeyiz."  denildi.

Bayramlaşma programında konuşan Peygamber Sevdalıları Vakfı Van İl Koordinatörü Recep Karabulak, bayramlaşma etkinlikleriyle birbirine uzak olan Müslümanları bir araya getirip onları kucaklaştırmaya çalıştıklarına dikkat çekti.

Her yıl olduğu gibi bu Ramazan Bayramında da geleneksel bayramlaşma programı düzenlediklerini belirten Karabulak, "Peygamber Sevdalıları Van İl Koordinatörlüğü olarak her yıl geleneksel olarak bayramlaşma programlarını düzenliyoruz. Bu yıl da Allah'u Teâlâ tekrar bizi bir bayrama yetiştirdi. Bu sebepten dolayı Peygamber Sevdalıları üye ve gönülleri olarak Van Kalesi'nde bayramlaşma programını düzenlemiş olduk." şeklinde konuştu.

Müslümanların kutsal günleri olan bayram günlerini bazı örgütlerin hazmedemediğine dikkat çeken Karabulak, halkın bu gibi etkinliklere katılması örgütlerin hevesini kursağında bırakacağını söyledi.

Karabulak, "Buradaki asıl gaye uzun süre birbirini görmeyen Müslüman kardeşlerimizin bu vesileyle bir araya gelip muhabbetlerini ziyadeleştirmesidir.  Malumunuz özellikle coğrafyamızda ve bölgemizde bayramların huzurunu kaçırmaya çalışan, bayramları bayram yapmaktan çıkarmaya çalışan malum örgüt, her ne kadar çabalasa da, gayret sarf etse de elhamdülillah Müslüman halkımız bu gibi etkinliklere iştirak ederek, bunların heveslerini kursaklarında bırakacaktır." diye konuştu.

Bayramlaşma programı, İTTİHADUL ULEMA Üyesi Abdurrahim Timurtaş'ın okuduğu duayla son buldu. (Sedat Karatay – İLKHA) 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir