• DOLAR 6.73
  • EURO 7.53
  • ALTIN 376.495
  • ...
Köy okulu öğrencileri iftarda buluştu

İMKB Gözeler Haraba Ortaokulu öğrencileri Okul Öğrenci Meclisi Başkanı ve Okul Aile Birliği Başkanının organizasyonuyla okul bahçesinde iftarda buluştular.

Bir köy okulu için düzenlenen bu organizasyonun anlamlı etkisi uzun süre zihinlerde unutulmayacağını dile getiren Öğrenci Meclisi Başkanı Nurseda Becerikli, vaatleri arasında yer alan bu etkinliği gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Can Becerikli ise, değerlerimize sahip çıkmayı gerektiren her türlü faaliyetleri yapmanın bir somut etkinliğini gerçekleştirmenin heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Programda konuşan Okul Müdürü Selahattin Zengin de Ramazan ayının mübarek bir ay olduğunu ve birçok faaliyete vesile olduğunu ifade etti. Zengin, şöyle konuştu:

"Bu Ramazan ayı ne mübarek bir aydır; baksanıza birçok güzel faaliyetlere vesile olmaktadır. Bireysel açıdan kendimizi hesaba çekmeyi hatırlatırken, diğer taraftan toplumsal birlik ve beraberliği en üst düzeyde uygulamayı da insan bir görev olarak yükler. Bir yandan acıkarak, aç olanları hatırlayarak merhamet duygularımızı harekete geçirir; diğer yandan da beraber hareket eder ve güçlerimizi birleştirerek sinerji oluşturursak var olan sorunları ne kadar da rahat çözebileceğinin yolunu gösterir. Bir önceki gün öğretmen arkadaşlarımın önderliğinde öğrencilerimiz biriktirdikleri harçlıklarıyla kendi imkanları ölçüsünde 33 adet Ramazan kolisi oluşturup ihtiyaç sahiplerine dağıtarak hayatları boyunca unutamayacakları bir sosyal sorumluluk görevini yerine getirdiler. Bugünde geleceklerine çok güzel bir anı bırakarak kaynaşmalarını pekiştirecek ve okuldan mezun olacak öğrencilere de veda olacak bir iftar etkinliği yaparak duyarlılıklarını canlı tuttular.  Bu vesileyle bana söz hakkı veren ve bu etkinliği vücuda getiren Okul temsilci ile Okul Aile Birliği Başkanına teşekkürlerimi sunarken, öğrencilerimin, öğretmenlerimin ve velilerimin bir hafta sonra olacak mübarek Ramazan Bayramı'nı şimdiden tebrik ederim." (Nihat Kanat-İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir