• DOLAR 6.776
  • EURO 7.43
  • ALTIN 371.709
  • ...
"Sosyal Medyadan Sosyal Meydana" etkinliği
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde çeşitli faaliyetlerle yapılan "Sosyal Medyadan Sosyal Meydana" projesi Muş'ta da yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Muş İl Müdürlüğü tarafından Şehir Stadyumu’nda gerçekleştirilen etkinlik kapsamında öğrenci ve vatandaşlar spor, güzel sanatlar, yüz boyama, müzik, ebru, sokak oyunları ve zekâ oyunları gibi çalışmalar yaptı.

Gençlerin sosyal medya ve televizyondan uzaklaştırılması amaçlanan etkinliğe ilişkin açıklamalarda bulunan Gençlik Merkezi Müdürü Murat Karataş, "Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün 81 ilde eş zamanlı olarak yapmış olduğu 'Sosyal Medyadan Sosyal Meydana' projesi kapsamında bugün gençlerimiz, sporcularımız ve veliler stada getirildiler. Çeşitli spor stantlarımızı kurup gençlerimizi televizyon ve sosyal medya alışkanlığından uzaklaştırmayı amaçladık." ifadelerini kullandı.

Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi Müdür Yardımcısı Metin Çetintaş ise bu tür etkinliklerin arttırılması gerektiğini belirtti.

Çetintaş, "Günümüzde gençlerin en büyük problemi sosyal medyadır. Gençler neredeyse bütün vakitlerini sosyal medyada geçiriyorlar. Bu gençleri sosyal medyadan uzaklaştırmak için farklı etkinlikler yapılmalı. Bu da bu etkinliklerden birisidir. Çok güzel bir etkinlik olmuş. Daha fazla etkinlik yapılması gerektiğini düşünüyorum." şeklinde konuştu. (Ayetullah Tarhan-İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir