• DOLAR 6.234
  • EURO 6.884
  • ALTIN 316.49
  • ...
“Hepimiz bir engelli adayıyız”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında idrak edilen "Engelliler Haftası" vesilesiyle bir yazılı mesaj yayımlandı.

Tahmazoğlu, mesajında, "Tasarladığımız her projede engelli vatandaşlarımızın rahatını düşünüyor ve adımlarımızı buna göre atıyoruz. Hayatı paylaşmaya engel yok." dedi.

Şahinbey Belediyesi olarak her zaman engellilerin yanında olduklarını ifade eden Tahmazoğlu, "Toplumun ayrılmaz bir parçası olan engelli vatandaşlarımızın ihtiyaç ve talepleri, sosyal devleti işletmenin ötesinde, tüm kesimleri kucaklama, tüm kesimlere adil ve eşit hizmet sunma anlayışıyla hareket ederek hizmetlerimize devam ediyoruz. Toplumda, özellikle geçmiş yıllarda engelliler çok zor şartlar altında yaşıyorlardı. Bir gün her sağlıklı kişinin de engelli duruma düşebileceğini unutmaması gerekir. Hükümetimiz döneminde sosyal haklar açısından aşılan mesafe sonrasında özellikle engelli bireyler önemli kazanımlar elde etti. Engelli bireylerin kamuda istihdamı, evde bakım hizmetleri, sosyal haklara verilebilecek önemli örnekler arasındadır. Toplumumuzun en hassas meselelerinden biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili meselelerdeki duyarlılığın artmasına vesile olması dileğiyle 'Engelliler Haftası’nı kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımızı, ailelerini sevgiyle ve kardeşlik duyguları içerisinde muhabbetle kucaklıyorum." dedi.

"Her projede engelli vatandaşlarımızın rahatını düşünüyor"

Yerel yönetimler anlamında engelli vatandaşların rahat yaşaması için sosyal belediyeciliğin getirdiği sorumlulukları yerine getirdiklerini kaydeden Tahmazoğlu, "Yaptığımız her uygulamada, tasarladığımız her projede engelli vatandaşlarımızın rahatını düşünüyor, adımlarımızı onlara göre atıyoruz. Bundan sonra da gerçekleştireceğimiz her projede engelli bireylerimizi göz önünde bulunduracağız. Ayrıca da özellikle bedensel engeli vatandaşlarımızın kullanması için tekerlekli sandalye temin etmeye devam ediyoruz. Bu şekilde Şahinbey ilçesi sınırları içerisinde yaşayan herhangi bir engelli vatandaşın daha huzurlu yaşayabilmesi için çalışmalarımıza devam edeceğimizi belirterek, bu haftanın engelli vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum." ifadelerini kullandı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir