• DOLAR 6.709
  • EURO 7.362
  • ALTIN 343.65
  • ...
Araç sürücülerine eğitim

Mardin Büyükşehir Belediyesi, vatandaş, öğrenci ve yolcuların güvenli ve huzurlu bir şekilde şehirde yolculuk yapması adına toplu taşıma sürücülerine eğitimler veriyor.

Bu kapsamda, sürücü yolcu iletişimi, güvenlik ve ekonomi sürüş teknikleri, stres yönetimi ve öfke kontrolü, ilk yardım ve meslek hastalıkları, trafik kurulları, trafik işaretleri ve benzeri konularda eğitimler verildiği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Mardin Valisi Mustafa Yaman, "Önceliklerimiz arasına aldığımız ulaşım, mastır planımız kapsamında Nusaybin, Kızıltepe, Artuklu, Derik, Midyat ve diğer ilçelerimizde toplu taşıma araçlarında revizyonu sağlayarak vatandaşlarımızın hizmetine aldık. Bu sayede vatandaşlarımıza güvenli, huzurlu ve konforlu ulaşım yapma imkânı sağladık." dedi.

Toplu taşıma sürücülerinin eğitimlerini önemsediklerini dile getiren Yaman, "Şehir merkezinde ve ilçelere yolcu taşıyan toplu taşıma araç sürücülerinin eğitimlerine önem vererek sürekli hale getirdik. Yaptığımız bu eğitimler sayesinde sürücülerimiz daha duyarlı hale gelirken vatandaş ve yavrularımızın güvenli yolculuk yapması sağlanıyor. Eğitimlerde, sürücü yolcu iletişimi, güvenli sürüş teknikleri, stres yönetimi, öfke kontrolü, trafik kuralları gibi konular üzerinde duruluyor." ifadelerini kullandı. (M. Salih Keskin – İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir