• DOLAR 5.764
  • EURO 6.43
  • ALTIN 282.956
  • ...
Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmen daha atanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Etimesgut'ta halka hitap etti.

Bizim davamız sadece seçim, belediye davası değil, her alanda ülkemizi ve milletimizi layık olduğu hizmete kavuşturma davasıdır. 

"Ankara'ya 16 yılda 12 yeni üniversite kurduk"

Eğitimde Ankara genelinde 15 bin 709 adet yeni derslik yaptık, son 16 yılda 12 yeni üniversite kurduk, yükseköğrenim öğrencileri için 10 bin 500 kapasiteli yurtlar yaptık, sağlıkta 140 adet tesisi şehrimize kazandırdık.

"Bilkent Şehir Hastanesi'ni 14 Mart'ta resmen açıyoruz"

Bilkent Şehir Hastanesi'ni 14 Mart'ta resmen açıyoruz, Etlik Şehir Hastanesi'ni de bu sene içinde açacağız.

Ankara'ya 8 yeni metro hattı daha yapılacak

Ankara'ya Yüksek Hızlı Tren Garı'nı kazandırdık, Başkentray'ı da hizmete aldık. Ankara'yı yeni metro ağlarıyla örüyoruz. Toplamda 70 kilometre uzunluğa sahip 8 yeni metro hattı daha planlıyoruz.

"Ankara savunma sanayinin de başkenti oldu"

Son 16 yılda savunma sanayinin de başkenti konumuna gelmiştir. Savunma sanayimizin yüzde 80'i Ankara merkezli.

"Çocuklarımıza özel Çocuk Köyü yapıyoruz"

Ankara'ya 13 millet bahçesi yapacağız. Kanal Ankara'yı şehrimize kazandırıyoruz, sadece çocuklarımıza özel Çocuk Köyü yapıyoruz. Bunlar yaptıklarımızın ve yapacaklarımızın küçük bir kısmı.

Bizim rotamız millet, gayemiz hizmet. Son 16 yılda her alanda ülkemizi başarıyla, rekorlarla tanıştırdık. 82 milyonun refahı, huzuru için çalışan bir kadro kurduk.

"Bizdeki kuyruklar varlık kuyruğu"

Bay Kemal senin zamanındaki kuyruklar yokluk kuyruğuydu, bizdeki kuyruklar varlık kuyruğu. Fiyatlar yarı yarıya indi, daha da aşağı iniyor, inecek. 31 Mart'a kadar bu iş düzeldi düzeldi, düzelmedi biz yola devam edeceğiz. TESKOMB, TESK, bu kuruluşlarla ilgili bakanlarım bir araya gelecek ve bunlarla müşterek olarak yola çok daha farklı bir şekilde devam edeceğiz. Nerede bir mahalle arasında, şurada burada market varsa onlarla anlaşacağız ve onlarla bu yolculuğu sonuna kadar devam ettireceğiz. 31 Mart'a kadar bu iş düzeldi düzeldi, düzelmezse biz devam edeceğiz. 

"2019'da 40 bin öğretmenin ataması yapılmış olacak"

2019 yılındaki bütçeden en büyük payı eğitime ayırdık, 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasını yaptık, önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmenin daha atamasını gerçekleştireceğiz. Atamayla ilgili takvim bugün Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yayınlandı. Böylece 2019 yılında toplam 40 bin öğretmenin ataması yapılmış olacak.

Kaynak: Doğruhaber, AA

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir