• DOLAR 6.094
  • EURO 6.616
  • ALTIN 322.13
  • ...
Camiye giden çocuklar ödüllendirildi
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Gaziantep'te çocukları namaza ve camiye alıştırmak amacıyla gerçekleştirilen ve her geçen gün büyük bir ilgi gören “Haydi Çocuklar Camiye Namazını Kıl Puanını Topla” projesi kapsamında düzenli olarak camiye devam eden çocuklar ödüllendirildi.

Proje kapsamında 40 gün boyunca düzenli olarak camiye gidip namaza devam eden, 40 ayet ve hadis ezberleyerek puan toplayan 9-13 yaş arasındaki çocuklar için ödül töreni düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen, Gaziantep İl Müftülüğü ve Şahinbey Belediyesinin desteğiyle yürütülen proje kapsamındaki ödül töreni Mehmet Ökkeş Nacar Camii'nde düzenlendi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu düzenli olarak camiye gelen çocuklarla sabah namazında bir araya gelerek, çocuklara hediyeler verdi.

Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu’nun kıldırdığı sabah namazının ardından düzenlenen programda konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, camilerin çocuklar ile daha bir güzelleştiğini söyledi.

 “Çocuklarımız manevi değerlerine bağlı yetişiyor”

Çocukların camiye gitmesi konusunda teşvik ettiklerini belirten Tahmazoğlu, “Projeyi müftülüğümüz ile birlikte yürütüyoruz. Çocuklarımızın camiye gelişlerini teşvik etmek için düzenlenen bu proje kapsamında 40 gün boyunca sabah namazı için camiye gelen çocuklarımızı ödüllendirerek, namaza teşvik ediyoruz. Bu önemli projede emeği geçen başta İl Müftümüz olmak üzere Şahinbey İlçe Müftümüzü, hocalarımızı, cami cemaatimizi ve yavrularımızı tebrik ediyorum.” dedi.

Camilerin yaşayan camiler haline dönüşmesi için çalışmalar yapacaklarını aktaran Tahmazoğlu, şöyle konuştu:

“Çocuklarımızın vatanımız ve milletimiz için milli ve manevi değerlerimize bağlı yetişmesi açısından bu projeyi biz çok önemsiyoruz. İnşallah müftülüğümüzle birlikte birçok ortak projeyi hayata geçireceğiz. Özellikle de camilerimizin alt katlarını okuma salonuna, kütüphaneye çevrilmesi, cemaatimizin ve bu mahalle sakinlerinin sürekli olarak gelip burayı kullanması ve yaşayan camiler haline dönüşmesi için çalışmalar yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından öğrencilere ödülleri verildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir