• DOLAR 5.698
  • EURO 6.323
  • ALTIN 269.89
  • ...
Gazze`de 6 hastanede hizmet durdu

Gazze`deki Er-Rantisi Çocuk Hastanesi Müdürü Muhammed Ebu Silmiyye, bugün (20 Ocak Pazar) Gazze`de düzenlediği basın toplantısında, ablukadan bu yana ilk kez sağlık hizmetlerinin durmaması için jeneratörlerin çalışmasını sağlayacak bir çözüm bulma konusunda aciz kaldıklarını söyledi.

Ebu Silmiyye, Beyt Hanun Hastanesi`nde hizmetlerin durmasının ardından Er-Rantisi Hastanesi, En-Nasr Hastanesi, Göz Hastanesi, Psikolojik Sorunlar Hastanesi ve Ebu Yusuf En-Neccar Hastanesi`nin de hizmetlerinin durdurulmasından bahsetmenin durumun ne kadar kötü olduğunu gösterdiğini ve sağlık hizmetlerinin felaketin tam ortasında olduğunu ifade etti.

Hastane yönetimlerinden gelen raporların mevcut yakıt stoklarının yüzde 17`ye kadar düştüğüne işaret ettiğini kaydeden Ebu Silmiyye, uzun süren elektrik kesintileri sebebiyle jeneratörler için yakıta daha çok ihtiyaç duyulduğunu hatırlattı.

Ebu Silmiyye, Sağlık Bakanlığı`nın kemer sıkma politikasını sonuna kadar uyguladığına dikkat çekerek, yakıt yokluğu nedeniyle jeneratörlerin her an durabileceğini bildirdi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, ilgili çevrelere çağrıda bulunarak, krizin çözülmesini ve hastaların tedavi olma haklarının korunmasını istedi.

Kaynak, Filistin Enformasyon Merkezi

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir