• DOLAR 9.228
  • EURO 10.77
  • ALTIN 528.463
  • ...
BM`den Gazze uyarısı!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (AA) - BM Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Rosemary DiCarlo, BMGK'da yapılan Ortadoğu görüşmelerinde konuşma yaptı.

DiCarlo, "Gazze'de yeni bir savaş tehditi var ve insani durum, İsrail'in bölgede uyguladığı kısıtlamalar nedeniyle gitgide daha da kötü bir hal alıyor." diye konuştu.

Bölgeye insani yardım ulaştırılması noktasında hiçbir siyasi ya da güvenlik bahanesinin sunulmaması gerektiğini belirten DiCarlo, "Uluslararası toplum, Gazze'deki krize bir çözüm arayışında. Biz de İsrail işgali ve iki devletli çözüm bağlamında çabalarımızı sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.

Gazze'deki sorunlara "gerçekçi çözümler" bulunması çağrısı
Öte yandan Gazze Ablukası ile Mücadele Halk Komitesi Başkanı Cemal el-Hudari, uluslararası topluma, abluka altındaki Gazze halkının yaşadığı insani sorunlara gerçekçi çözümler bulunması çağrısı yaptı.

Hudari, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail ablukası altındaki Gazze'de her geçen gün daha da kötüye giden insani krizin yaşandığını ve burada Filistinlilerin karşı karşıya kaldığı sorunlara pratik çözümler üretilmediğini belirtti.

Uluslararası camiada Gazze halkıyla ilgili yapılan uyarıların, sahada uygulanabilecek pratik projelere dönüştürülmesi gerektiğini vurgulayan Hudari, bölgedeki krize en kısa sürede müdahale edilmezse 2020'den itibaren Gazze'nin yaşanılmaz olacağını ifade etti.

Hudari, uluslarası toplumdan, hukuksuz ve insanlık dışı ablukaya son vermesi için İsrail'e baskı yapmasını ve Gazze halkının yaşadığı insani sorunlara gerçekçi çözümler bulmasını istedi. 

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Kategorinin Öne Çıkan Haberleri