• DOLAR 5,4631
  • EURO 6,1893
  • ALTIN 228,975
  • ...
YKS`ye hazırlanan öğrencilere destek

Görevlendirme yapılan Mardin Artuklu Belediyesi, YKS'ye hazırlanan öğrencileri unutmayarak, Bilgi Evi'nde ücretsiz kurslar veriyor.

2 ay önce faaliyetlerine başlayan Artuklu Bilgi Evi'nde sanat, kültür, eğitim ve eğlenceye yönelik her türlü donanımı ve hizmeti gençlerle buluşturan belediye, YKS' ye hazırlanan gençler için ücretsiz kurslar vermeye başladı.

Hafta sonu verilen kurslara özellikle ücretli kurslara gitme imkânı bulunmayan gençlerin ilgisi oldukça büyük.

Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimlere talep artınca, belediye talebi karşılamak için ek sınıf açarak talepleri karşılamaya çalışıyor.

Bilgi Evi'nde gerçekleşen sanat, kültür ve eğitim faaliyetleriyle, kişisel donanıma sahip, hobi edinmiş, kendini yetiştirmiş gençlerin sayısını arttırmayı hedeflediklerini belirten Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, "Tüm bunların yanında beni en çok da ilçemizin eğitimde başarı sağlaması ve fark oluşturması mutlu eder. Bu nedenle YKS hazırlık kursları açtık. Ücretli kurslara gitme imkânı olan, olmayan bütün gençlerimize kucak açıyoruz." dedi.

Kaymakam Öztürk, "YKS sınavına hazırlanmaları için hafta sonu kurslarımızın yanı sıra YKS hazırlık kitaplarının, soru bankalarının da bulunduğu kütüphanemiz ve ücretsiz fotokopi hizmetimizle de gençlerimize destek olmaya gayret ediyoruz. Kütüphanemiz kitap okuyan, araştıran, ders çalışan gençlerle dolup taşıyor. Bunun için gençlerimizle gurur duyuyoruz. Onların başarılı bireyler olarak yetişmesi için hiçbir hizmetten kaçınmayacağız." diye konuştu. (İLKHA) 


 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir