• DOLAR 8.555
  • EURO 10.076
  • ALTIN 496.351
  • ...
"Zafer tarihte olduğu gibi bir avuç inanmış gençle gelecek"

Siyer Vakfı Kurucu Başkanı Muhammed Emin Yıldırım Hoca, Aksaray Üniversitesi'nde "Hadis Yılı" projesi kapsamında "Nebevî Ufukta Gençliğin Değeri ve Önemi" konulu bir konferans gerçekleştirdi.

Mefkûre ve Enderun Öğrenci topluluklarının düzenlemiş olduğu konferansın sunuculuğunu Mehmet Akkaya yaptı. Hafız Osman Bedrettin ve Hafız Ömer Yılmaz'ın Kur'an Tilaveti dinleyenleri mest etti.

Asü Mefkûre ve Asü Enderun toplulukları adına Ali İkram Varol'un açılış konuşmasının ardından "Nebevî Ufukta Gençliğin Değeri ve Önemi" konulu konuşmasını yapmak üzere söz alan Siyer Vakfı Kurucu Başkanı Muhammed Emin Yıldırım Hoca, kendisini böyle bir toplulukla ve böyle bir konuyu konuşmak üzere buluşturan Allah'a hamd ederek katılımcıları selamladı.

Gençliğin önemine değinerek konuşmaya başlayan Yıldırım, İslam davasının çevresinde bulunan, onu yalnız bırakmayıp destekleyenlerin genç Müslümanlar olduğuna dikkatleri çekerek, gençlere değer ve sorumluluklarını hatırlattı.

Yıldırım, "Peygamber nasıl bir genci sever?" sorusunu sorarak Müslüman gençlerde bulunması gereken güzel özellikleri 10 maddede sıraladı;

1-İhsan şuuruna eren, hayatın her alanına bunu yayan Müslüman gençleri peygamber sever.

2-İrfan seviyesine varan, elde ettiği bilgiyi özümseyerek bilince dönüştüren geçleri peygamber sever.

3-İrşat sorumluluğunu taşıyan gençleri peygamber sever.

4-İnsaf sahibi gençliği, nefse rağmen, her türlü zorluklara rağmen insafı elden bırakmayan gençleri peygamber sever.

5-İtimat kavramının içini dolduran, değerlerine güvenen ve kendisine güvenilen gençleri Peygamber sever. Mü'min, güvenen ve güvenilen kişidir.

6-İtizar etmekten çekinmeyen, hatasını kabul edip özür dileyen gençleri peygamber sever.

7-İmar etmeyi öncelikli mesele olarak gören gençleri peygamber sever.

8-İstikbal kaygısını doğru bir şekilde anlayan, planını nebevi metoda uygun bir şekilde yapan gençleri Allah Resulü sever.

9-İn'ikas, temsîliyet makamına gölge düşürmeyen Müslüman gençleri peygamber sever.

10-İsraf, kendisine emanet edilen şeyler hakkında sınırı aşmayan, hassas olan, her şeyi yerli yerine koyan Müslüman gençleri peygamber sever.

On maddeyi detaylarıyla birlikte açıklayan Yıldırım, gençlere hitaben "Emin olunuz ki bu işi profesyoneller, profesörler yapamayacak, bu işi, tarihte olduğu gibi yine bir avuç inanmış genç yapacak. Vallahi billahi bu iş olacak, Allah nurunu muhakkak tamamlayacaktır. Eğer o nurunu tamamlayacaksa neden bu iş bizim elimizle olmasın, neden biz de bu işin içinde olmayalım?" dedi.

Yıldırım, "Sevdanız İslam olsun, modeliniz Mus'ab olsun, varacağınız mekân da Dârusselam olan cennet olsun" temennileriyle sözlerini tamamladı. (İLKHA)
 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir