Rehber öğretmenlere bağımlılıkla mücadele eğitimi

Rehber öğretmenlere bağımlılıkla mücadele eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında gerçekleştirilen protokol gereği okullarda çalışan tüm rehber öğretmenlere yönelik düzenlenen Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) eğitimi programı kapsamında Gaziantep'te rehber öğretmenlere eğitim verildi.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yeşilay Gaziantep Şubesi tarafından Şahinbey ilçesi Mahmut Hümayun Özhelvacı Ortaokulunda yapıldı.

275 rehber öğretmenin katıldığı eğitimle bağımlılık yapan madde ve davranışlarla ilgili olarak rehber öğretmenlere bilgilendirme gerçekleştirilirken, eğitim sonrasında da yine rehber öğretmenlerin kendi okullarında bu eğitimi diğer öğretmenlere, velilere ve çalışanlarına aktarması planlanıyor.

Eğitim ile ilgili bilgi veren Yeşilay Gaziantep Şube Başkanı Fatih Tamer, bağımlılıkla mücadelenin tek bir içerikle toplu halde yürütülmesinin önemli bir katkı sağlayacağını söyledi.

Tamer, 'Rehber öğretmenlerimiz bu konuyu rutin bir mesele gibi algılamanın ötesinde vicdani bir sorumluluk olarak ele almalıdır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin hayatını koruyamazsak akademik başarıları için uğraşmamızın hiçbir anlamı olmayacaktır. Önce hayatta kalarak, sağlıklı bir birey olarak yaşamlarını sürdürmelerini sağlarsak diğer konularda da çabalarımızı artırabiliriz.'dedi.

Eğitim organizasyonunda yer alan Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürü Cem Akın da 'Zor bir eğitim yılını geride bıraktık. Ancak sorumluluğumuz bitmiş değildir. Dünyanın başına bela olan bağımlılıklar hususunda özellikle okullarımızda rehber öğretmenlerimizin daha duyarlı olmaları gerekmektedir. Bu eğitimlerle inşallah daha sağlıklı bireylerle iyi bir nesil yetişmesine katkı sağlanacaktır. Bu çalışmadaki en önemli destek gücümüz rehber öğretmenlerimizdir.'ifadelerini kullandı.

Eylül ayı itibariyle ve sonraki dönemlerde de eğitime daha önce katılmamış olan rehber öğretmenlere de tekrar bu eğitimin verileceği kaydedildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 

25 bin 500 polis adayı alınacak

25 bin 500 polis adayı alınacak

En Çok Okunanlar