• DOLAR 5,7344
  • EURO 6,3129
  • ALTIN 279,932
  • ...
Adana'da üretilen çiçekler Hollanda'da pazarlanacak

Adana ekonomisine önemli katkı sunulması amacıyla başlatılan, Hollanda’dan örneklenen çiçek yetiştiriciliği projesi ile Adana’da deneme üretimi yapılan çiçekler, Hollanda Çiçek Borsası’nda pazarlanmaya başlandı.

Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Ticaret Borsası, Çiçekli-Aflak Kırsal Kalkınma Kooperatifi ve Hollanda Çiçek Borsası’nda faaliyet gösteren bir firmanın birlikte yürüttüğü, “Süs Bitkileri Yetiştiriciliği ve Pazarlaması İçin Fizibilite Çalışması” isimli projenin, doğrudan faaliyet desteği aşamasıyla ilgili toplantı Adana Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Ticaret Borsası temsilcileri, Çukurova Üniversitesi’nden bilim insanları, IQ Flowers temsilcisi, Hollanda’dan konuklar ve Büyükşehir bürokratları katıldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, projenin başarıya ulaşması konusunda kararlı olduklarını ifade ederek, “Bu işi başarıya ulaştırmak için hiç bir fedakârlıktan kaçınmayacağız. Mesai arkadaşlarımın projenin başarıya ulaşması için yoğun çalıştığını biliyorum ve başarısızlık diye bir seçeneği kabul etmediğimi onlara iletmek istiyorum. Adana’da yaptığımız deneme üretiminden elde edilen ürünleri Hollanda Borsası’na gönderiyoruz. İlk etapta zarar da edebiliriz ama bu faaliyetler bize iyi sonuç için neler yapmamız gerektiğini gösterecek. Ona göre planımızı yapıyoruz.” diye konuştu.

Adana Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Müdürü Sait Altıparmak ise “Adana’mızda tarım eksenli sosyal ve ekonomik kalkınmayı sağlayacak yeni bir sektörün oluşmasına katkı koyacak bir proje. Genç işsizliğin yüzde 40’lara vardığı bir coğrafyada bu işin yapılabileceğini düşünerek tasarlamayı yaptık. Bunu Adana’da sektör olarak yerleştirmek adına da projelendirme işi bize düştü.” dedi.    (Sacit Pişgin-İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir