• DOLAR 32.226
  • EURO 35.002
  • ALTIN 2418.465
  • ...
Kabinede değişiklik olacak mı? Ömer Çelik'ten son dakika açıklamaları
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Ak Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

'Kabinede değişiklik olacak mı?' sorusuna cevap veren Çelik, ''Siyasal sonucu değerledirme aşamasına geldik. MYK'da, Bakanlar Kurulu'nda değişim olacaksa bu sayın Cumhurbaşkanımızın takdiridir kuşkusuz.''  ifadelerini kullandı.

Ömer Çelik'in açıklamalarından başlıklar;

''İSRAİL OLUNCA DÜNYA İKİYÜZLÜ KALDI''

Bir ülkenin diplomatik temsilciliğine başka bir ülke tarafından saldırıldığında bütün dünyanın ayağa kalkması tablosu ortaya çıkar. Fakat saldıran İsrail olunca bu konuya herkes ikiyüzlü bir şekilde suskun kaldı. İran'ın cevabi saldırısına dünyadan kınama geldi. ABD ambargo ve kısıtlama ortaya koyacağını söyledi. Peki İsrail'e dönük bu tepkiler gündeme gelmiyor. Müeyyideler adaletli ve eşit bir şekilde uygulanmıyor. Sorunun temeli, özü bundan ibarettir. Bütün bu gelişmelerin Filistin'deki esas meseleyi unutturmaması gerektiğini ifade ediyoruz. Muhakkak ateşkes sağlanmalı ve iki devletli çözüme en güçlü şekilde gidilmelidir.

''CUMHURBAŞKANIMIZ ABD'DE  'HAMAS TERÖR ÖRGÜTÜ' DEĞİL DEMİŞTİR''

Daha partimiz kurulmadan önce sayın Cumhurbaşkanımızla ABD'ye ziyaret yapmıştık. Ben o ziyarette yanındayım. Sayın Cumhurbaşkanımız o zaman 'Hamas terör örgütü değil direniş örgütüdür' dedi. Hamas'la ilgili ortaya koyduğu prensiplerinden bir adım geri şaşmamıştır.

''İSRAİL'E HERHANGİ BİR DESTEK OLMAMIŞTIR''

7 Haziran'dan itibaren kamudan herhangi bir şekilde İsrail'e destek olma anlamına gelebilecek herhangi tasarrufta bulunulmamıştır. Özel sektörün konularında, Ticaret Bakanlığı'nın açıkladığı 54 birimde kısıtlama tamamen kontrol altına alınmıştır. 'Savaş yakıtı buradan' gidiyor sözleri spekülatiftir.

Bu sorulan sorular çerçevesinde herhangi ticarete müsaade edilmemektedir.

 

Bu haberler de ilginizi çekebilir