• DOLAR 32.403
  • EURO 34.515
  • ALTIN 2482.54
  • ...
İran: Doğalgaz boru hatlarına yapılan saldırı siyonist rejim tarafından yapıldı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Tasnim Haber Ajansı'nda yer alan habere göre Petrol Bakanı Cevad Ovci, kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

İşgalci düşmanın saldırılarına hazırlıklı olduklarını ifade eden Ovci, işgal rejiminin son saldırı girişiminin engellendiğini, gaz iletim borularının hızla onarıldığını söyledi.

Ovci, "Patlamadan iki saat sonra meslektaşlarımız çalışmaya başladı ve borular faaliyete geçirildi. Bu, gaspçı israilin başarısız olan ve sadece birkaç boruya zarar veren bir komplosuydu; bu komplo şimdi engellendi." dedi.

İran halkının kalkınmasını ve refahını istemeyen düşmanların, vatandaşlara ve ülkeye zarar vermek için ülkenin gaz iletim ağının altyapısını hedef aldığını belirten Ovci, "Düşman, içinde bulunduğumuz kış aylarında bazı büyük şehirlerde ve vilayetlerde gaz pompalama sürecini tamamen durdurmayı planladı, ancak Allah'a ve petrol endüstrisindeki meslektaşlarımızın çabalarına şükürler olsun ki, daha önce yapılan hazırlıklar neticesinde, gaz kesintisi olmaksızın şebekenin güzergahını değiştirerek ve hatları mümkün olan en kısa sürede onararak düşmanın planını bozmayı başardık." ifadelerini kullandı.

İran'ın Çeharmahal-Bahtiyari ve Fars eyaletlerinde doğal gaz ana dağıtım boru hatlarındaki iki noktada 14 Şubat'ta sabaha karşı şiddetli patlamalar meydana gelmişti.

Bu haberler de ilginizi çekebilir