• DOLAR 32.947
  • EURO 35.956
  • ALTIN 2537.09
  • ...

Ey bizim yüceler yücesi Rabbimiz!

İman kardeşliğini, diğer bütün kardeşliklerin ve yakınlıkların üzerinde tutan Rabbimiz!

Birbirimizi sevmedikçe, kesinlikle mümin olamayacağımız hakikatini kavramamızı, birbirimizi sevmedikçe asla cennete giremeyeceğimiz gerçeğini anlamamızı bizlere lütfeyle!

Müminler olarak birbirimizle kardeş olmaktan başka bir seçeneğimizin olmadığını bizlere gösteriver! Müminler olarak kalplerimizin arasını telif eyle, gönüllerimizi birbirimize kaynaştır, bize birbirimizi sevdir!

Eğer sen kalplerimizi birbirine yaklaştırıp kaynaştırmazsan, yeryüzünün hazinelerini harcasak, biz kendimiz yapamayız!

Ey imanı sevdiren ve müminlerin kalplerinde süsleyen Rabbimiz, imanı sevdirdiğin gibi, iman edenleri de sevdiriver!

Sırf senin hoşnutluğun için birbirlerini sevdiklerinden dolayı, hiç bir gölgenin olmadığı o müthiş günde, özel olarak gölgelendireceğin müminlerden eyle bizleri!

Birbirlerine karşı sıcak yürekli, birbirlerini gördüklerinde gözlerinin ışığı parlayan samimi kardeşler eyle bizleri!

Bizleri, mümin kardeşlerinin hayrını ve iyiliğini isteyen ve bundan dolayı onların arkalarından hayırlı dualar eden kişiler eyle! Bizleri de hakkımızda her daim iyilik düşünülen, hüsnü zan beslenen ve mümin kardeşlerinin dualarını alan kişiler olabilmeyi lütfeyle!

Gıyabımızda dua edenleri hiçbir zaman eksik eyleme! Mümin kardeşlerimizin dualarını alabilmemiz için neler yapmamız gerekiyorsa, onları yapabilmeyi lütfeyle!

Bizleri, mümin kardeşlerine her zaman iyiliği dokunan, hayrı dokunan, menfaati dokunan kişiler eyle!

Bizleri, müminlerin işlerine koşan, müminlerin problemlerini çözen, müminlerin dertlerine derman olan kişiler eyle!

Birbirilerimize karşı merhameti yüreklerimizden hiçbir zaman eksik eyleme! Kendimiz için sevip arzuladığımız her şeyi, mümin kardeşlerimiz için de sevip arzu edecek bir olgunluk lütfeyle!

Özellikle, bizim meşrebimizin, bizim mezhebimizin, bizim cemaatimizin dışındaki mümin kardeşlerimizin sevgisini ve muhabbetini kalplerimize yerleştir!

Onların sevindikleri bütün güzelliklere bizleri de sevindir. Onların üzüldüklerine üzülebilmeyi lütfeyle!

Dışımızdaki kardeşlerimiz hakkında bizlere ulaşan bütün güzel haberlere sevinmeyi, kötü haberlere de üzülmeyi, böyle bir kalbe sahip olmayı bizlere lütfeyle!

Kardeşlerimiz hakkında bizlere ulaşan kötü haberlere sevindirtme, güzel haberlerinden dolayı içimize üzüntü, sıkıntı, darlık ve haset duygusu verme!

Ey bizim Rabbimiz! Cemaatimizin, grubumuzun dışındaki Müslüman kardeşlerimizin faaliyetlerini, gayretlerini ve başarılarını görüp  takdir edebilmeyi bizlere lütfeyle!

Her zaman birbirimize muhtaç olduğumuzu, birbirimizin tamamlayıcısı olduğumuzu bizlere hiçbir zaman unutturma!

Müslümanlar olarak birbirlerini dinleyen, birbirlerini anlayan, birbirleriyle irtibatlı, birbirlerinden haberdar olan kardeşler yap bizleri!

Birbirilerimizle olan ilişkilerimizde ufku geniş, yüreği geniş ve anlayışlı kardeşler eyle!

Ufuksuzluktan, dar görüşlülükten, anlayışsızlıktan, küçük ve basit hesapların peşinde koşmaktan bizleri uzak eyle!

Eğer bizlerde Müslüman kardeşlerimizin açıklarını arama hastalığı, suçlarını ortaya çıkarma hastalığı, bunlardan zevk alma hastalığı varsa, bizleri bu hastalıklardan kurtarıver!

Bizleri, bu dünyada Müslüman kardeşinin hatalarını örttüğünden dolayı, kıyamet günü hatalarını örttüğün kullarından eyle!

Kendi kusur ve ayıplarıyla uğraşmaktan dolayı, Müslüman kardeşinin kusurlarıyla uğraşmaya vakit ve fırsat bulamayanlardan eyle!

Bizleri mümin kardeşlerimize karşı sıcak yürekli, merhametli ve alçak gönüllü eyle! Kâfirlere karşı ilkeli, izzetli ve onurlu eyle!

İman edenlerin hiç birine karşı bizim gönüllerimizde bulanıklık, kin ve düşmanlık duyguları ve düşünceleri bulundurma ve barındırma!

Mümin kardeşlerimize karşı gönüllerimizde oluşabilecek kötü duygu ve düşünceleri söküp çıkarıver!

Bizleri, elinden ve dilinden diğer Müslümanların selamette olduğu, huzur ve güven içinde olduğu Müslümanlardan eyle!

Bizleri gerek nefsimize, gerek kâfirlerin ve şeytanın iğvasına uyup mümin kardeşlerinin hakkını, hukukunu ve vebalini yüklenerek hüsrana uğramış bir şekilde Senin huzuruna varanlardan eyleme!

Bayramlarımızı ve Cumalarımızı bu anlamda bizim için bereketli eyle