Bitlis’te Deneyap sınavına 2 bini aşkın öğrenci başvuru yaptı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının öncülüğünde başlatılan Deneyap Teknoloji Atölyesi’ne Bitlis’te 2 bini aşkın öğrenci başvurdu.

08.06.2022 14:50:09 / Bilim & Teknoloji / Bitlis Haberleri
Destek için 

Başvuruda bulunan öğrenciler sanal ortamda sınava tabi tutuluyor. 26 Haziran tarihine kadar sınavlar devam edecek.

Sınava giren öğrencilere 40 soru sorulup, 100 dakikalık zaman tanınıyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezlerinde sınava giren öğrencileri ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Abdullah Akay, 10 Haziran’a kadar başvuruların devam edeceğini, 26 Haziran’a kadar da sınavların devam edeceğini belirtti.

Akay, “Sınav merkezinde öğrenci kardeşlerimizi ziyaret ettik. Üreten ve geliştiren gelecekteki Türkiye’nin mimarlarını yerinde görmek gelecek adına umut verici. Artık ülkemiz katma değeri yüksek ve hafif teknolojik ürünler üreterek, milletimizin yaşam kalitesini ve ülke ekonomisini daha ileriye götürmenin gayreti içinde olacaktır. Bu inançla ‘Milli Teknoloji Hamlesi’ adı altında Deneyap Türkiye ile gençlerimize teknolojik buluş yapma imkanını sağlayan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız, Gençlik ve Spor Bakanlığımız, TUBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı’na teşekkürlerimi sunarken, yarının her bakımdan güçlü Türkiye’sine katkı sunan tüm öğrenci kardeşlerimizi tebrik ediyorum.” dedi. (İLKHA)