Batman'da ambulansta entübe edilen hastanın 3 damarı değiştirildi

Kalp krizi nedeniyle ambulansta entübe edilerek Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen genç, bypass ameliyatıyla 3 damarı değiştirilerek şifa buldu.

25.05.2022 13:45:09 / Güncel / Batman Haberleri
Destek için 

Batman’da göğüs ağrısıyla 112’yi arayan Mehmet Çiftçi’yi (33) durumunun ciddileştiğini gören sağlık ekibi ambulansta entübe ederek hastaneye yetiştirdi.

Ambulansta entübe edilen hastanın, Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde geçirdiği başarılı bypass ameliyatıyla üç damarı değiştirildi. Hasta, taburcu olmadan önce yerinde müdahale eden sağlık çalışanları ve hekimlere teşekkür etti.

Ameliyatı başarıyla gerçekleştiren Kalp Damar Cerrahı Op. Dr. Serkan Güme, “33 yaşındaki hastamız Mehmet Çiftçi, göğüs ağrısı ile 112’yi arayarak yardım istemektedir. Hastanın durumu çok ciddi olduğundan hasta ambulansta entübe edilmiş. Hastanemiz acil servisinde hastaya yaptığımız tetkikler neticesinde kalp krizi geçirdiğinin saptanması üzerine anjiyoya alındı. Anjiyoda damarı açılan fakat fayda görmeyen ve damarı tekrar tıkanan hasta hızlı bir şekilde ameliyata alındı. Üç damarına birden bypass yaptığımız hastamız bir süre serviste tedavi gördükten sonra sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.” ifadelerini kullandı.

“Sağlıkla taburcu olmayı doktoruma ve ekibine borçluyum”

Geçirdiği kalp krizi sonrası sağlık çalışanları ve Dr. Güme’nin zamanında yaptığı müdahale ve tedaviden sonra sağlığına kavuşmanın sevincini yaşayan hasta Mehmet Çiftçi, tedavi sürecinde emeği geçen herkese teşekkür ederek şunları söyledi:

“Yaşım 33. Henüz çok gencim, kalp krizi geçirdiğimi söylediklerinde çok şaşırmış ve çok korkmuştum. Ameliyattan çıkamam sanıyordum. Doktoruma çok güvendim, elinden geleni yaptı. Çok emek verdi. Sağlıkla taburcu olmayı doktoruma ve ekibine borçluyum. Başta doktorum Serkan Güme ’ye ve emeği geçen tüm sağlık ekibine çok teşekkür ederim.” (İLKHA)