Şırnak'ta 2 metreyi bulan kar kalınlığı sebebiyle hastaya 5 saatte ulaşılabildi

Şırnak'ta 2 metreye ulaşan kar kalınlığı sebebiyle Beytüşşebap ilçesinde bulunan Gökçe köyünde rahatsızlanan vatandaşa 5 saatte ulaşılabildi.

19.03.2022 14:05:12 / Güncel / Şırnak Haberleri
Destek için  Haberin Videosunu İzle

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Gökçe köyünde rahatsızlanan bir vatandaş için karla mücadele ekipleri seferber oldu. Kar kalınlığının 2 metreyi bulduğu ilçede ekipler sağlık ekiplerinden yardım isteyen hastaya 5 saat sonra ulaştı.

Ülke genelinde etkisini sürdüren kar yağışı, Beytüşşebap ilçesinde kar etkisini sürdürmeye devam ediyor. Gökçe köyünde rahatsızlanan bir vatandaş, 112 Acil Sağlık ekiplerinden yardım istedi. Vatandaşa kar nedeniyle ulaşamayan sağlıkçılara Beytüşşebap İlçe Özel İdare ekipleri yardım için seferber oldu.

Ekipler, ilçe merkezine 40 kilometre uzaklıkta olan ve 2 metreyi bulan kar kalınlığını temizleyerek yaklaşık 5 saatlik çalışma sonrası hastaya ulaştı. Ekipler, yaşlı hastayı dozere alarak 7 kilometrelik yolu katettikten sonra ambulansa getirdi. Sağlık ekipleri hastaya ilk müdahaleyi yaptıktan sonra Beytüşşebap Devlet Hastanesine götürdü.

Hastanın durumu iyi olduğu öğrenilirken, yol açma çalışmalarının devam ettiği bildirildi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzle
İlgili Videolar