İyi Parti kurucusundan şok sözler: İttifak çatırdamaya başladı

İYİ Parti ile CHP arasındaki ittifak çatırdamaya başladı. CHPli belediyelerin İYİ Parti sayesinde kazanıldığına dikkati çeken parti kurucusu ve aynı zamanda İYİ Partiye verdiği destekle bilinen Yeniçağ gazetesinin sahibi İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik cumhurbaşkanı seçiminde gerekirse CHP adayına oy vermeyebileceklerini söyledi.

26.01.2022 11:22:07 / Güncel
Destek için 

Haber Merkezi

Millet İttifakı dağılmak üzere olduğu yorumları yapılıyor...

Parti kurucusu ve Yeniçağ gazetesinin sahibi İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, verdiği röportajda sert açıklamalarda bulundu ve dağılmanın işaretlerini verdi.

CHP’li belediyelerin İYİ Partililerin taleplerini kulak ardı ettiğini, sıkıntıların had safhada olduğunu belirten Çelik "Bu sorun, iki partinin iş birliğinde artık kangren hâline gelmiştir" dedi.

CHP ile ittifak konusunda partide sabırların tükendiğini "CHP ile ittifak kurmaya mecbur değiliz" seslerinin giderek yükseldiğini belirten Çelik kendilerinin 2019 yılındaki seçimlerde CHP’ye kazandırmak için büyük fedakârlıklarda bulunduğunu ancak CHP'li belediyeler ve başkanların özellikle de İstanbul Büyükşehir Belediyesinin İYİ Parti'nin oyları ile seçildiklerini unutmuş göründüklerini söyledi.

“CHP, İYİ Parti'den yükselen şikâyetlere kulak vermezse ittifak çatırdar diyebilir miyiz?” Sorusuna yanıt veren Çelik ittifaka mecbur olmadıklarını Cumhurbaşkanı seçiminde CHP adayına oy vermeyebileceklerini söyledi.