Ölmüş olarak bulunan adamın evinde 124 yılan bulundu

Evinde ölmüş olarak bulunan şahısın evine giren yetkililer gözlerine inanamadı. Zira çoğu zehirli tam 124 yılanlık koleksiyon evin her tarafını sarmıştı.

21.01.2022 13:31:50 / Dünya
Destek için 

NBC'de yer alan habere göre, ABD'nin Maryland eyaletinin Charles bölgesinde bir evde ölü bulunan ve adı açıklanmayan 49 yaşındaki kişinin yanında bir çoğu zehirli ve evlerde bulundurulması yasak olan 124 yılanlık koleksiyon ortaya çıktı.

Bölgenin sözcüsü Jennifer Harris, komşusunun söz konusu kişiyi bir süredir göremeyince pencereden baktığını ve yerde yattığını fark ettiğini aktardı.

Harris, hayvan kontrol yetkililerinin devasa yılan koleksiyonunu incelemeye başladığını belirterek, "Hayvan kontrol şefimiz 30 yılı aşkın tecrübesiyle daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadığını söyledi." dedi.

Harris, koleksiyonun Maryland'de tutulması yasa dışı olan zehirli yılanları da kapsadığını kaydederek, koleksiyonun pitonlar, çıngıraklı yılanlar, kobralar ve kara mambaları içerdiğini söyledi.

Charles County hayvan kontrol yetkililerinin zehirli olmayan yılanları izole ettiği aktarılırken, zehirli yılanların izolasyonu için Kuzey Carolina ve Virginia'dan uzmanların geldiği kaydedildi.

Yetkililer, yılanların bölge halkı için risk oluşturmadığını kaydetti.