Gazze’de Bayram!

İşgal rejiminin abluka altındaki Gazze’ye yönelik saldırılarının Ramazan Bayramı'nın birinci gününde de devam etmesi nedeniyle büyük camilerde bayram namazı kılınamadı.

13.05.2021 12:47:01 / Dünya

GAZZE

Yerel kaynaklar, işgal rejimi savaş uçaklarının bu sabah Gazze'nin çeşitli bölgelerine hava saldırıları düzenlediğini belirtti.

BANKA VE POSTANE HEDEF ALINDI

Anadolu Ajansının haberine göre, saldırılar nedeniyle büyük camilerde bayram namazı kılınmadı, Gazze sokakları sessizliğe büründü. Bayramı sabırsızlıkla bekleyen Gazzeli çocuklar, İsrail saldırılarının devam etmesi nedeniyle bayram harçlıklarını toplayamadı, adeta evlere hapsoldu.

Gazze'nin batı kesiminde bir bina ile Refah kentindeki saldırılarda bir banka ile postanenin vurulduğu bildirildi. Öte yandan işgal rejimi çetelerinin sözcüsü terörist Avichay Adraee, işgalci savaş uçaklarının Gazze Şeridi'nde operasyonların başladığı 10 Mayıs'tan bu yana toplam 650 hedefi vurduğunu belirtti. İşgal rejimi banka ve postanelerin de hedef alındığını doğruladı.

Öte yandan Mescid-i Aksa’da ise Yüz binden fazla Müslüman bayram namazını eda etti. Müslümanlar bütün zorluklara rağmen bayramın mutluluğunu yaşamaya gayret ediyor.

İlgili Haberler

Yorumlar


Yorum Yazınız
Yorum Gönderilemedi

Yorumunuz başarıyla gönderildi!

Editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.