HÜDA PAR’ın ‘alkol yasağı’ açıklaması Cumhuriyet’i rahatsız etti

HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Şehzade Demir’in tam kapanma sürecinde alınan alkol yasağına desteği Kemalist Cumhuriyet Gazetesini rahatsız etti.

30.04.2021 22:47:57 / Güncel
Destek için  Haberin Videosunu İzle

DOĞRUHABER

HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Şehzade Demir, tam kapanma döneminde ilan edilen alkol yasağına ilişkin açıklama yapmıştı. Alkolün zararlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Demir, ‘son dönemde alınan en iyi kararlardan biri’ diyerek alkol yasağının gerekliliğini ifade etmişti. Demir’in bu sözleri Kemalist Cumhuriyet Gazetesini rahatsız etti.

İÇKİNİN ÖNÜNÜN KAPATILMASI LAZIM

HÜDA PAR Sözcüsü Şehzade Demir, laik ve Kemalistlerin karşı çıktığı alkol yasağına ilişkin yaptığı açıklamada “İçkinin yasaklanması çok isabetli bir karar olmuştur. Son dönemlerde alınan en güzel kararlardan bir tanesidir. Hem Ramazan ayının hürmetine hem de toplumun değerlerinin muhafazası adına elbette içkinin önünün kapatılması lazım.” demişti.

KEMALİST GAZETE RAHATSIZ OLDU

Demir’in bu açıklamaları alkoliklerin sözcülüğüne soyunan Kemalist Cumhuriyet Gazetesini rahatsız etti. HÜDA PAR’ı hedefine koyan Kemalist gazete, HÜDA PAR’ın geçmişte yaptığı anayasa açıklamarını da habere ekleyerek kendince partiyi hedef aldı. 

Haberin Videosunu İzle
İlgili Haberler İlgili Videolar