Göktaş: "Büyük Türkiye hayalinizde Kürtler var mı Kürtler?"

Yazar Mehmed Göktaş, "Bu ülke insanının tamamına soruyoruz; büyük bir ideal uğruna çıktığınız yolda beraberinizde Kürtler var mı?" diye sordu.

02.03.2021 10:15:13 / Güncel
Destek için 

Göktaş, Doğruhaber Gazetesi'ndeki köşesinde 'Büyük Türkiye hayalinizde Kürtler var mı Kürtler?' başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Göktaş, köşe yazısında şu ifadelere yer verdi:

"Büyük Türkiye' bu ülke insanının büyük bir kesiminin hep hayalinde olagelmiştir.

Bugünkü iktidar da ilk günden itibaren hedefine koymuş, bu uğurda bir takım mesafeler de kat etmiştir, bu inkâr edilemez.

Zaten mirasını devraldığı Rahmetli Erbakan Hoca'nın en önemli parolası da Yeniden Büyük Türkiye idi.

Kim istemez ki her yönüyle büyüyen ve güçlenen büyük bir Türkiye'yi? Hamasi ve asabi bir söylem değil, aslında Büyük Türkiye'yi bu ülkenin dışındaki birçok mazlum topluluklar ve önemli bir coğrafi kesim de istemektedir.

İşin bu noktasında söz konusu hedefe ulaşmak için çırpınan çevrelere başlıktaki sorumuzu bir daha soralım; Büyük Türkiye'nizde Kürtler var mı Kürtler? Büyük Türkiye projesinin neresindeler?

İster Büyük Türkiye ideali uğruna olsun, ister 2023 seçimlerini kazanmak için olsun, Sayın Cumhurbaşkanı'nın kendisine göre bir takım atılımlar yapmaya çalıştığını görüyoruz. Bir takım kişileri ve çevreleri ziyaret, İstanbul il başkanlığına Milli Görüş camiasından bir kişinin getirilmesi, Hukuk ve Ekonomi Reformu ve arkasından devreye girmesi beklenen yeni anayasa ve benzeri hamleler hep bu Büyük Türkiye için olabilir.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül kendisiyle yapılan son söyleşide, detayları yakında açıklanacak olan Hukuk Reformu ve onu taçlandıracağı düşünülen yeni anayasada herkesin memnun edileceğini dile getirirken bütün bunları İstiklal Caddesi'ndekilerin de, Kızılay Meydanı'ndakilerin de hissedeceklerini söylüyor, bu da güzel bir şey. İstiklal Caddesi'nin, Kızılay Meydanı'nın dışarda tutulduğu bir Türkiye elbette Büyük Türkiye olamaz.

Peki, Kürtlerin dışarda tutulduğu bir Türkiye ne kadar Büyük Türkiye olabilir acaba?

Biliyoruz, diyeceksiniz ki; 'Ne demek Kürtleri dışarıda tutmak? Bu konuda bugüne kadar hiçbir iktidarın yapmadığını biz yaptık, TRT Kürdi'yi biz kurduk, nice yasakları kaldırdık, Kürtlerin yaşadığı bölgeleri otoyollarla, köprülerle, tünellerle, viyadüklerle donattık. Daha da önemlisi büyük bir risk alarak açılım başlattık ve karşılığında kötülük gördük. Yani biz üzerimize düşeni yaptık, vesselam. Hem bu arada Kürtlerden en çok oy alan da biziz…' diyebilirsiniz.

Fakat her şeye rağmen Kürtlerin yola koyulan Büyük Türkiye Kervanının neresinde olduğunu bir türlü göremiyoruz, acaba yanılıyor muyuz?

Yoksa, 'Biz hesabımızı yaptık, biz bu kadarız Biz bize yeteriz vesselam' mı diyorsunuz?

Aslında 'Büyük Türkiye'nizde Kürtler var mı Kürtler?' sorusunu sadece iktidar çevrelerine yöneltmek haksızlık olur. Bu ülke insanının tamamına soruyoruz; Büyük bir ideal uğruna çıktığınız yolda beraberinizde Kürtler var mı?" (İLKHA)