Bakan Karaismailoğlu: "Selden etkilenen bölgede şu an kapalı olan hiçbir yolumuz yok"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Giresun'daki sele ilişkin, " Vatandaşlarımızın her zaman yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz. En kısa sürede bütün yaraları saracağız.” dedi.

25.08.2020 19:30:08 / Güncel / Giresun Haberleri
Destek için 

Karaismailoğlu, selin etkili olduğu ilçelerde incelemelerde bulunmak için Giresun'a gitti. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde (AFAD) brifing alan Karaismailoğlu, selin etkili olduğu ilçelerde incelemelerde bulundu.

Karaismailoğlu, 22 Ağustos gecesi başlayan yağmurlar sonucunda büyük bir afetin yaşandığını belirterek, selde hayatını kaybeden vatandaşlara başsağlığı, yakınlarına sabır dileklerinde bulundu.  

"Selden etkilenen bölgede kapalı yol yok"

 Karaismailoğlu, bölgedeki dört vadide yağışların çok etkili olduğunu ve ilk andan itibaren çok sayıda ekibin iş makineleri ile yolları açmak için çalıştığına vurgu yaparak, "Bazı köylerimizde sıkıntılar var. Onlara da inşallah en kısa zamanda ulaşacağız ve peşinden yaralarını sarmaya başlayacağız." ifadesini kullandı.

 "Vatandaşlarımızın yanındayız, en kısa sürede bütün yaraları saracağız"

 Selden etkilenen ilçelerde hayatın normale dönmesi için çalışıldığının altını çizen Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

 "Tahribatın büyük olduğu Dereli ilçesinde de tahribatı en kısa sürede kaldırıp, vatandaşlarımızın normal hayata dönmesi için canla başla çalışacağız. İnşallah bundan sonra bu afetlerin yaşanmaması için de daha ciddi, daha kalıcı tedbirler alacağız. Ben tekrar Giresun'umuza geçmiş olsun diyorum. İnşallah böyle afetleri bir daha yaşamamak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Vatandaşlarımızın her zaman yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz. En kısa sürede bütün yaraları saracağız." açıklamasında bulundu. (İLKHA)