Bakan Kurum: Akkaya Deresi'ndeki 24 yapıyı kaldıracağız

Son dakika haberi... 8 kişinin can verdiği Giresun'daki sel felaketinin ardından son durumu aktaran Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum 'Akkaya Deresi güzergahı üzerinde 24 tane yapı tespiti yaptık, bu yapıları hızlı bir şekilde kaldıracağız' dedi. Konut çalışması başlattıklarını da duyuran Kurum 'Doğankent'te 150, Dereli'de 200 konut inşası için arazi çalışmaları başlattık' diye konuştu.

24.08.2020 17:43:54 / Güncel / Giresun Haberleri
Destek için 

Giresun'daki sel felaketinin ardından son durumu aktaran Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Akkaya Deresi güzergahı üzerinde 24 tane yapı tespiti yaptık, bu yapıları hızlı bir şekilde kaldıracağız" dedi. Konut çalışması başlattıklarını da duyuran Kurum "Doğankent'te 150, Dereli'de 200 konut inşası için arazi çalışmaları başlattık" diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Giresun'daki sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı sayısı 8'e yükselmişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı, can kaybımız 8 oldu" demişti.

Soylu şunları kaydetmişti: "Bizim iki türlü hasar tespitimiz var. Biri binalara yönelik, iki esnafa yönelik zarar ziyan tespiti. Defterdarlık maliye zarar ziyan tespitini yapıyor. Onlar da başladılar. Yani esnafımız ne kadar zarar ziyanla karşılaşmış. İki, hem evlerimizde, binalarımızda ne kadar hasar var. Bütün bunlarla ilgili tespitler sürüyor iki taraflı."

Etiketler: