• DOLAR 32.511
  • EURO 34.998
  • ALTIN 2432.338
  • ...
Umut Kervanı Ağrı Derneği 2023 yılı faaliyet raporunu açıkladı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Her sene çeşitli yardım çalışmalarıyla ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatan Umut Kervanı Ağrı Derneği, 2023 yılında da yardım faaliyetlerini devam ettirdi.

Hayırseverlerden aldıkları yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak köprü görevi gören dernek, 2023’de de yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürmeye devam etti.

6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonrasında da gerek deprem bölgesine gerekse de misafir olarak gelen depremzedelere yardım çalışmaları sürdüren dernek, yardım faaliyetlerine devam ediyor.

"İhtiyaç sahibi ailelerimizin ihtiyaçlarını gidermeye gayret gösterdik"

Umut Kervanı Ağrı Derneği Başkan Yardımcısı Deniz Koçuk

2023 yılı içerisinde çeşitli yardım çalışmalarında bulunduklarını belirten Umut Kervanı Ağrı Derneği Başkan Yardımcısı Deniz Koçuk, "Umut Kervanı Ağrı Derneği olarak 2023 yılında ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmaya çalıştık. Yürüttüğümüz çalışmalarda yetim, yoksul ve ihtiyaç sahibi ailelerimizin ihtiyaçlarını gidermeye gayret gösterdik. Bizler Umut Kervanı Ağrı Derneği olarak ihtiyaç sahibi ailelerimize başta gıda olmak üzere, kırmızı et, beyaz et, nakit para, kömür, giyim ve kırtasiye malzemeleri gibi yardımlarda bulunduk. Aynı zamanda 6 Şubat’ta ülkemizde meydana gelen deprem felaketinde de hem deprem bölgesine hem de ilimize misafir olarak gelen depremzede kardeşlerimize yardımlarda bulunduk. Nihayetinde yapmış olduğumuz bu yardımlar hayırseverlerin bağışlamış oldukları yardımlardır, Allah hayırseverlerden razı olsun. Bizler zenginler ile fakirler arasında köprü görevi görüyoruz. Buradan hayırseverlere de sesleniyoruz, yardımlarınızın devamını bekliyoruz. Önümüzde Ramazan ayı var, bu Ramazan ayında da dağıtımlarımıza devam edeceğiz. Hayırseverler kendileri de dağıtıma gelebilirler, bizlere de teslim edebilirler, bu konuda hayırseverlerin desteklerini bekliyoruz." şeklinde konuştu.

 "Toplamda 569 bin TL değerinde dağıtım gerçekleştirdik"

2023 yılı içerisinde yapmış oldukları yardım çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunan Koçuk, "Dernek olarak 2023 yılında yapmış olduğumuz gıda kolileri, et, kömür gibi dağıtımlarımızın miktarları şu şekildedir, 500 aileye 500 TL’den 2 bin 500 TL’lik gıda dağıtımında bulunduk, 200 aileye 500 TL değerinde 100 bin TL nakit para dağıtımı yapıldı, 200 aileye 500 TL’den 200 bin TL değerinde kırmızı et dağıtımı yapıldı, 100 aileye 150 TL’den 15 bin TL değerinde beyaz et dağıtımı yapıldı, 100 aileye 400 TL’den 40 bin TL değerinde giyim dağıtımı yapıldı, 16 aileye 500 kilogramdan 46 bin TL değerinde aracı  usulüyle kömür dağıtımı yapıldı. Toplamda 569 bin TL değerinde dağıtım gerçekleştirmiş olduk 2023 yılında.  Deprem afetinin yaşandığı bölgeye ilk hafta 6 araç ihtiyaç malzemeleri gönderdik, sonrasında da peyder pey bölgeye yardımlarımız devam etti. Afetten etkilenen ve ilimize misafir olarak gelen depremzedelere de nakit para ve ihtiyaçlarına göre çeşitli yardımlarda bulunduk." dedi. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir