• DOLAR 32.2
  • EURO 35.028
  • ALTIN 2455.78
  • ...
HÜDA PAR Mersin İl Kadın Kolları Başkanlığı'ndan Gazze için bağış
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İşgal rejimi israilin Gazze'ye, Filistin'e yönelik saldırıları devam ederken Müslümanlar da direnişe destek olma gayretiyle ellerindeki imkanları seferber ediyor.

HÜDA PAR Mersin Kadın Kolları Başkanlığı, Gazzeli kadınlar ile dayanışma adına Mersinlileri Umut Kervanı'na davet etti. Bu çağrı üzerine çok sayıda kişi Umut Kervanı'na gelerek Gazze'ye ulaştırılmak üzere bağışta bulundu.

Anneleriyle gelen çocuklar ise karne hediyelerini ve harçlıklarını gazzeye bağışlayarak duygulu anların yaşanmasına sebep oldu.

"Filistin başarıya ulaşıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz"

Açıklamalarda bulunan Mersin HÜDA PAR Kadın Kolları Başkanı Sema Karakayalı, "HÜDA PAR Mersin Kadın Kolları olarak, Gazze için bağış kampanyamızı bugün gerçekleştirdik. Allah katılım gösteren bütün bacılarımızdan razı olsun. Allah bu sadakaları rahmet eliyle kabul etsin. Her zaman söylüyoruz savaşlarda iki cephe vardır. Filistinli kardeşlerimiz yıllardır silahlı cephede mücadele ediyorlar ve mallarını da canlarını da veriyorlar. Biz de elimizden gelenleri kendi cephemizde elimizden geldiğince yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bizim bu cephede yapacağımız şey elimizden geldiğince infaklarda bulunmak, dua etmek, boykot yapmak ve yapılan bütün etkinliklere katılmaktır. Filistin başarıya ulaşıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz Allah'ın izniyle. Destek veren bütün kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Allah hayırlarını kabul etsin. Bu bağışlarımız oraya ulaşmadan kardeşlerimizi zafere ulaştırsın." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir