• DOLAR 33.041
  • EURO 36.025
  • ALTIN 2561.533
  • ...
GAZZE İÇİN ACİL YARDIM ÇAĞRISI
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Ali Tarhan

Dünyada ve Türkiye'de, Gazze'de yaşanan katliam ve mağduriyetlere karşı destek gösterileri ve programlar devam ederken bir destek de Umut Kervanı Vakfı Ümraniye Temsilciliğinden geldi. Gazzeli ve Filistinli kardeşlerine ellerinden gelen yardımı ulaştırmak isteyen hayırseverlerin katkısıyla kurulan kermeste yiyecek başta olmak üzere, hediyelik, giyim, çeyiz eşyaları gibi birçok ürün Gazze için satışa sunuluyor. Umut Kervanı Vakfı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran, Gazze'ye umut olmak isteyen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği hayır kermesini ziyaret etti. Kermes alanında yapılan çalışmaları inceleyen Kurtaran, ilçe temsilcilerinden bilgi aldı. Vatandaşların Gazze'ye yapılan yardımlar hakkındaki sorularını cevaplayan Kurtaran, kermes alanında gönüllü olarak çalışan ailelerine ellerinden geldiğince yardım eden küçük çocuklarla ilgilenmeyi de ihmal etmedi.

YARDIMLARIN FİLİSTİN’E ULAŞMASI İÇİN YOĞUN BİR ÇABA İÇERİSİNDEYİZ

Yapılan çalışmaları inceledikten sonra İLKHA muhabirine konuşan Umut Kervanı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran, "Umut kervanı olarak Filistin ve Gazze'deki kardeşlerimize yönelik yardım çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmaları yurt çapında yapıyoruz; şu an Ümraniye'deyiz. Ümraniye'deki kermesimizin dördüncü günü buradaki kardeşlerimizi ziyarete geldik. İstanbul Anadolu Yakası'ndaki ilçe temsilcilerimiz el birliği ile burada çok güzel bir kermes organizasyonu yaptılar. Bugün kermesin son günü biz de kendilerini gördük; gerçekten hem üyelerimiz hem de gönüllülerimiz canhıraş bir şekilde burada gayret sarf ederek çalışmalarını sürdürüyorlar. Bir an önce Filistin’deki kardeşlerimize bu yardımların ulaşması ve onların sıkıntılarına merhem olma adına gayret sarf ediyorlar. İnşallah Umut Kervanı olarak çalışmalarımız devam ediyor; burada bizlere katkı sunan hayırseverlerimize çok teşekkür ediyoruz Allah'u Teala ecirlerini kat kat versin hem de 4 gündür gayret sarf eden üye ve gönüllülerimize de çok teşekkür ediyoruz." dedi.

"BÜYÜK BİR ZAFERDEN SONRA FİLİSTİN'İMİZİ VE GAZZE'MİZİ EN GÜZEL BİR ŞEKİLDE İMAR EDECEĞİZ"

Gazze'ye yönelik yardımlarda insani yaşam malzemelerinin öncelikli olduğunun altını çizen Kurtaran, "Gazze'de savaş devam ediyor, ileride Gazze'yi yeniden imar etmek açısından bir problemimiz yok. İnşaallah ateşkesin olmasından ve büyük bir zaferden sonra Filistin'imizi ve Gazze'mizi en güzel bir şekilde imar edeceğiz. Oradaki kardeşlerimizin evlerini, ibadethanelerimizi, okullarımızı ve hastanelerimizi inşallah en güzel bir şekilde yapacağız. Ümmet olarak bu seferberliği yapacağız, buna hazırız ama şu anda insani yaşam malzemelerine çok acil ihtiyaç var. Özellikle barınma, yiyecek-içecek ve medikal malzemelere ihtiyaç var. Bu malzemeleri tedarik ediyoruz, yardımlarımız her gün oraya ulaşıyor. Oradaki toplu yaşam alanlarında her gün sıcak aş dağıtımımız devam ediyor. İnşallah bu çalışmalarımızı daha arttırarak devam ettireceğiz. Oradaki kardeşlerimizin yaralarını sarmaya çalışacağız." ifadelerini kullandı.

(İLKHA)

 

Bu haberler de ilginizi çekebilir