• DOLAR 32.205
  • EURO 35.116
  • ALTIN 2500.695
  • ...
Aksa Tufanının başlamasından bu yana 4 bin işgal askeri engelli hale geldi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Gazze'de ağır kayıplar veren terör rejimi israilin, 7 Ekim 2023'ten bu yana 4 bin işgalci askerin engelli hale geldiği belirtildi.

Filistin'in işgal ediliş topraklarında İbranice yayın yapan Walla internet sitesinin haberine göre; 7 Ekim'den bu yana 4 bin israil askerinin engelli hale geldiğinin kabul edildiği ve bu sayısının 30 bine çıkabileceği yönünde de tahminler olduğu kaydedildi.

Haberde, Aksa Tufanı Operasyonuyla "israil'i yaralı asker sayısı bakımından daha önce karşılaşmadığı bir savaşa sürüklediği" ancak daha da önemlisinin "ağır yaralanmalar" olduğu bildirildi.

Ayrıca haberde, siyonist işgal rejiminin sözde Ordusu Engelliler Örgütü Başkanı Idan Kaliman'ın, "30 yıldır örgütün içindeyim, hiçbir zaman bu kadar çok sayıda ve durumu ağır yaralıyla karşılaşmadım. Uzuvları ampüte edilmiş, kör olmuş ya da felç geçirmiş çok sayıda yaralı var." şeklindeki açıklamalarına yer verildi.

Gazze'de ağır kayıplar veren işgal rejimi, özelikle kendi askerlerinin moralinin düşmesine neden olacağı endişesiyle ölü ve yaralı askerlerle ilgili tüm bilgileri kamuoyuyla paylaşmıyor.

İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, Gazze'de ölen siyonist işgalcilerin sayısının israil yönetiminin açıkladığından çok daha fazla olduğunu açıklamıştı. (İLKHA)

 

 Bu haberler de ilginizi çekebilir