• DOLAR 32.504
  • EURO 34.783
  • ALTIN 2499.528
  • ...
Op. Dr. Selman: Boykotu bir ömür boyu devam ettireceğiz
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Doktorların her cumartesi günü birçok ilde eş zamanlı olarak düzenledikleri "Sessiz Yürüyüş" programını destekleyen Op. Dr. Salih Selman, İLKHA muhabirine yaptığı açıklamada, yapılan etkinliğin insanların uyanışına vesile olmasını temenni ettiklerini, işgal rejiminin mallarına yönelik uygulanan boykotun önemli olduğunu ifade etti.

Selman, "Dünyanın tıpta gelişmiş ülkeleri, bu katliamı artık gizleyemiyorlar. Orada kaç tane doktorun işinden edildiği, hapsedildiği dünyaya ifade edilmesine rağmen kimseden bir cevap gelmiyor. Doktorlar, aşırı bir hareket yapmadan haklarını arıyorlar. Dünya en iyi ilaç tekniğine ulaşırken insanların katledilmesine, doktorların hapsedilmesine ses çıkarmıyorlar. Bu yürüyüş gençleri, ümmetin uyanışına vesile oluyor. Yapılan bu eylemler daha iyi doktorların yetişmesine, ümmetin birleşmesine vesile olsun." diye konuştu.

İşgal rejiminin mallarının boykot edilmesinin önemine değinen Selman, "Kur'an-ı Kerim'de Allah'u Teâlâ onların dünyayı çok sevdiğini, her birisinin bin yıl yaşamak istediğini bize söyler. Dolayısıyla maddiyatlarının kesilmesi çok önemli. Bu açıdan boykot çok önemli. Allah da bize, 'Filistin'e düşmanlık eden, oraya kurşun atanları nasıl destekledin?' diye soracak. Onun için Allah, her attığımız adımda, her aldığımız malzemede, her gittiğimiz yere bu şuurla gitmemizi istiyor. Onun için şuurlu bir ortamda, şuurlu insanlarla bu boykotu bir ömür boyu devam ettireceğiz." şeklinde konuştu. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir