• DOLAR 32.848
  • EURO 35.284
  • ALTIN 2448.499
  • ...
Konya'da Gazze ve şehitlere destek için "Büyük Vicdan Yürüyüşü" düzenlendi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Program Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Kılıçarslan meydanında toplanan kalabalık oradan zafer meydanına ve ardından Mevlâna Meydanına yürüdü. Ardından STK temsilcileri sırayla konuşmalarını yaptılar.

Konya Filistin’e Destek Platformu Başkanı Arif Bağcı, "Konya olarak ilk günden itibaren bu soykırımın karşısında olduk. Filistinli kardeşlerimizin haklı mücadelesinde hep yanlarında olmaya devam edeceğiz" dedi.

Ardından HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan konuşmalarını yaptı. Arslan, "Filistin halkına, Gazze’ye, Kudüs’e Konya’dan Mevlana’nın kucağından selam olsun. Mazlum ve mağdur Filistin halkıyla olan dayanışmanız için, burada bulunduğunuz için Allah sizden razı olsun" şeklinde konuştu.

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu'ndan Adem Ceylan, "Bizleri küfür ve şirk bataklığından, imanın izzet sokaklarına çıkaran, imanın izzet sokaklarından yürüten Allah’a hamd olsun. İstiyorlar ki acıları normalleştirelim, istiyorlar ki unutalım, istiyorlar ki normal hayatımıza geri dönelim. Vallahi dönmeyeceğiz. Alçaklarla normalleşmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Ceylan ayrıca HÜDA PAR'ın kanun teklifi verdiği çifte vatandaşlar kanunu hakkında ifadelerde bulunarak "Çifte vatandaşların yargılanması, gerekli cezaların verilmesini ve vatandaşlıklarının düşürülmesi yönünde gerekli adımların devletin atması gerekiyor" dedi.

Programa Konya halkından 7'den yetmişe büyük küçük demeden yoğun katılım gerçekleştirildi. Okunan dua ile program sona erdi. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir